Akciós támadás Változatlan maradt az elmúlt hetekben a nemzeti bank irányadó kamatlába, ez azonban korántsem jelenti azt, hogy ne érné meg körülnézni a lekötött betétek piacán, havi rendszerességű körképünkben ugyanis most is akad érdekesség. Az alapkamat befagyása alapvetően az akciók irányába tolta el a piacot, néhány bank az év vége előtt hatalmas offenzívát indít a betétesek elnyeréséért, mely vélhetően a bankon belüli teljesítményértékelési rendszernek is köszönhető. Lássuk, hova érdemes vinni a pénzünket!
Az összehasonlíthatóság kedvéért újra a következő összegeket vizsgáltuk: 800 ezer Ft, 3 millió és 8 millió Ft, melyeket 1, 3, 6, illetve 12 hónapra igyekszünk minél jobb kamat mellett lekötni.
A hazai bankok kínálatának elemzésekor a következő ajánlatokat hasonlítjuk össze: OTP, K&H, MKB, CIB, Budapest Bank, Erste Bank, HVB és IEB.
A kamatok minden esetben a 365 napos évvel számított EBKM-et jelölik. Az összeállítás elkészítésekor továbbra sem vesszük figyelembe a kezelési költségeket, ezek ugyanis nem magához a lekötéshez, hanem a bankszámlához kötődnek. Minden esetben a bruttó, kamatadó előtti értékeket vettük figyelembe. (Az adatok forrását a bankok honlapjai képezik, az adatgyűjtés december 19-én történt.)
A 800 ezer forintos mezőny legjobb ajánlatait a következő táblázat összegzi:

A táblázat kapcsán mindenképpen ki kell emelni, hogy a fent leírtaknak megfelelően nem a kifejezetten akciós ajánlatokat gyűjtöttük össze, ám amennyiben az adott összeg és futamidő dimenziójában valamely bank akciós kamatot kínál, akkor azt az értéket szerepeltettük az összehasonlításban, hiszen arra voltunk kíváncsiak, most mennyiért köthetnénk le pénzünket.
Nem szabad persze elfeledkezni róla, hogy a kiemelkedő akciós kamatok a Budapest Bank és a Raiffeisen esetében is feltételekhez kötöttek, így a meglepetés elkerülése érdekében figyelmesen el kell olvasni a kondíciókat.
A több pénzt jobban akarják?
Alapvetően továbbra is igaz, hogy a 3 millió forint lekötésével nem járunk jelentősen jobban mint a kisebb összeg elhelyezésével, most viszont némileg árnyalják a képet az akciók, melyekbe lépten-nyomon belebotlunk.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 1 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 23 029 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 23 274 forintos törlesztőt (THM 14,56%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A 3 milliós összegnél már az MKB is indokoltnak látja, hogy akciózzon, az 1 hónapos időtáv így egyértelműen az övék, amennyiben új betételhelyezésről van szó.
A legjobb ajánlatokat az alábbi táblázat mutatja be:

Összesítés: hova vigyük a pénzünket?
A 8 milliós mezőnyben érdemes megjegyezni, hogy a Budapest Bank korábban feltüntetett akciója csak 100 ezer és 3 millió Ft között érvényes, így a 3 hónapos szegmenst itt elfoglalta a Raiffeisen a Kamatadófalóval.

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


