A GKI gazdaságkutató a pénzügyi- és biztosítási ágazatot vizsgálta meg különböző mutatók alapján.

Egy korszak zárul le júniusban a Szeged Plázában: végleg bezár az Elizabeth Art művészellátó. A bolt tulajdonosa, Nagy Erzsébet Ibolya könnyezve, de határozottan hozta meg a döntést – ahogyan ő fogalmazott: „eleget sírtam már miatta”.
A bolt 13 évig működött a szegedi pláza falai között, kínálva mindazt, amire egy kezdő vagy profi képzőművésznek szüksége lehet – ecseteket, vásznakat, akrilokat, ceruzákat, reményt és inspirációt. Az üzletet azonban utolérte az a gazdasági és kereskedelmi folyamat, amely egyre több magyar kisvállalkozást sodor végveszélybe - írta cikkében a Délmagyar.
Az üzlet csökkenő bevételei nemcsak az inflációnak és a vásárlóerő csökkenésének tudhatók be, hanem a globális kereskedelmi trendeknek is. „Amikor elindultam, még nem volt Temu vagy SHEIN, nem voltak áfamentes, szlovák raktárakból ingyen szállító webshopok” – mondta a vállalkozó. Ahogy fogalmazott, ezek a nemzetközi szereplők úgy jelennek meg a magyar piacon, hogy az árversenyben a hazai kisboltoknak alig marad mozgásterük. Az online vásárlás kényelme és az árkülönbségek sokakat elcsábítanak – és hiába a személyes kiszolgálás, a szakértelem, a hazai üzletek lassan elfáradnak a versenyben.
Erzsébet nem egy hirtelen döntés után teszi le a lantot. Mint elmondta, 2023 közepe óta folyamatosan csökkent a forgalom, de még reménykedett: „Ha nem lettek volna a művésztelepek és a hűséges vevők, talán már tavaly lehúztam volna a rolót.” Adott magának egy év végi határidőt. A karácsonyi szezon után azonban világossá vált: az előző évekhez képest mintegy 30 százalékos visszaesés végképp ellehetetleníti a további működést.
Hiába keresett olcsóbb bérleményt, Erzsébet elmondta: „nem találtam olyan helyet, ahová szívből át tudtam volna vinni az üzletet.” A bolt így végleg megszűnik, de a megmaradt készlet online kerül értékesítésre. Webshop formában, minimális költséggel szeretne még egy utolsó lehetőséget adni a termékeknek – és magának.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az Elizabeth Art története egyre gyakoribb epizód a szegedi, sőt országos kiskereskedelmi szcénában. Nemrég bezárt a Kárász utca egyik ikonikus üzlete, és egy ismert reggelizőhely is lehúzta a rolót. A hazai kisvállalkozások nap mint nap egyre nehezebb terepen próbálnak talpon maradni – és sokuknak nem sikerül.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.


