Kóstoltátok már az őrségi tatárkakását sült újhagymás vargányával, a tetején egy kis tökmagolajjal megcsorgatva? Ha nem, akkor itt az ideje hozzálátni.
Ilyen falusi húsvétot is ritkán látni: óriási családi fesztivállal vár az ország legnagyobb skanzenje
Locsolkodással, húsvéti kézműves foglalkozásokkal és tavaszváró mulatsággal idézi meg a régi falusi húsvéti ünnepeket húsvétvasárnap és -hétfőn a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum.
Az intézmény közleménye szerint a portákon a keresztény kultúrkörhöz kapcsolódó hagyományok és a tavaszi népszokások egyaránt megjelennek majd. A mesék, koncertek és kézműves foglalkozások mellett többek között a Kaláka együttes, valamint Szalóki Ági és zenekara koncertje is várja a Skanzenbe érkezőket.
Emlékeztettek arra, hogy a húsvétot megelőző időszakhoz - amely az egyházi ünnep mellett a tavaszvárásnak, a tavaszi megújulásnak is az ideje - számos hiedelem, népszokás kapcsolódott. A húsvétot megelőző nagyhéten rendbe tették a portákat, kitakarították a házakat, hogy nagycsütörtöktől részt tudjanak venni a templomi szertartásokon.
Húsvét Szentendre 2025. Húsvéti fesztivál a Skanzenben
A Skanzenben a húsvéti locsolkodás és a tavaszi mulatságok hangulatát a mosonmagyaróvári Lajta Néptáncegyüttes táncosai elevenítik majd meg. A színpadi programok során húsvéti történeteket és mesét mond Csernik Szende és Gulyás László. Húsvétvasárnap koncertet ad Tímár Sára Zenekara, Bognár Szilvia és Csernók Klára Bandája. Fellép a BaHorka Együttes és a Berka Zenekar, valamint kézműves vásár és gólyalábasok előadása is várja a közönséget.
A kézműves foglalkozások középpontjában a hímes tojás áll majd. A látogatók írókázhatnak, tojást berzselhetnek, és megcsodálhatják az aprólékos műgonddal készülő patkolt tojásokat is. A látogatók megismerhetnek gyergyói, kárpátaljai, bolgár és hucul tojásdíszítési motívumokat, készíthetnek gyapjúbárányt vagy gyapjúcsibét, valamint húsvéti díszt is. Lesz húsvéti titok túra, húsvéti játszókert, pecsétgyűjtő játék és szagosvíz-bemutató. Húsvétvasárnap az Óbudavári katolikus templomban katolikus, hétfőn a Mándi református templomban református istentiszteletet tartanak.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az érdeklődők egy templomtúrán a Skanzen templomait is bejárhatják. A tavaszi szünetben, április 17. és 27. között egy tavaszi témahéttel készül a múzeum, amelynek keretében a húsvéti készülődést követően a húsvét utáni szokásokat is bemutatják majd.
Világraszóló magyar siker: a legnevesebb brit utazási magazin is rajong ezért a két hazai úti célért
Újabb jelentős nemzetközi turisztikai elismerés érkezett Északkelet-Magyarország számára. A brit Wanderlust Magazine 2026-os Travel Green List válogatásába Miskolc és Tokaj-hegyalja is bekerült.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








