14 °C Budapest

Csicskáztatott is a borsodi uzsorás: bilincsben a nyomor vámszedője

Pénzcentrum
2013. március 11. 19:31

Újabb uzsorást lepleztek le borsodban 2013. március 7-én a Szerencsi Rendőrkapitányság Tokaji Rendőrőrsének nyomozói. A másoknak hitelt, de csirkefarhátot is extraprofitért kínáló uzsorás saját házában egy helyi férfit "csicskáztatott", aki az elvégzett munkájáért élelmet és a pincében kvártélyt kapott.

Uzsorabűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás egy 48 éves tokaji férfival szemben, aki 2011-től elfogásáig környékbeli lakosoknak kisebb összegek kölcsönadását, illetve azzal összefüggésben előálló további "pénzzavaruk" esetén élelmiszerrel való ellátásukat végezte - extraprofit fejében.

Az eljárás adatai szerint az ügy gyanúsítottja az egyébként pénzintézeteknél eleve hitelképtelennek bizonyuló ügyfeleitől 50-100 százalékos kamatra szedte be a tartozásokat, ami a rászorulókat további súlyos nélkülözésnek tette ki. Amennyiben a sértettek hó közben újabb uzsorakölcsönök felvételébe már nem tudtak belevágni, úgy az uzsorás többek között csirkeszárnyat, csirkefarhátat, valamint sertés belsőséget tartalmazó húscsomaggal "segítette ki" őket, 16 ezer forintos vételáron, de volt, akinek dohányt adott el potom kilencezerért.

A nyomozók a férfinél megtartott házkutatás során több hitel és élelmiszer-tartozásokat tartalmazó feljegyzést találtak és foglaltak le. Az uzsorás "udvartartásához" tartozott az a 38 éves helybéli férfi is, akit háza körül "csicskáztatott", vagyis a neki elvégzett munkáért élelmezést és pincéjében szállást biztosított számára.

A 48 éves T. Györgyöt, valamint az "élelmiszercsomagok" terítésénél, továbbá a pénzbehajtásoknál neki segédkező, vele egy házban élő 58 éves társát, T. Ferencnét a Szerencsi Rendőrkapitányság Tokaji Rendőrőrse bűnügyi őrizetbe vette, egyben előterjesztést tett előzetes letartóztatásukra, amit a bíróság a férfi esetében elrendelt. Az ugyancsak uzsorabűncselekménnyel gyanúsított asszony házi őrizetben várja a folyamatban lévő büntetőeljárás további alakulását.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

 

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.30 18:35
Válaszolj magadnak őszintén! – Tudod, hogyan kellene reagálnod egy helyzetben, mégsem azt teszed? –...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 6. hétfő
Vilmos, Bíborka
15. hét
Április 6.
Húsvéthétfő
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?