A fintech vállalat két évvel ezelőtt indította el ezt a lehetőséget Magyarországon, azonban csak a felhasználók egy szűk köre számára.
A magyar bankoknak decemberben kell forintra váltaniuk a devizahiteleket és az ebből fakadó terheik egy részét átvállalja a magyar állam - fejtette ki Rogán Antal a HírTV szombat esti műsorában.
A Fidesz frakcióvezetője a műsorban a Reuters hírügynökség tudósítása szerint arról beszélt, hogy a pénteken elfogadott törvényjavaslatnak és a forintra váltásnak köszönhetően a devizahitelesek törlesztőrészlete és kamatterhe 25-40 százalékkal csökkenhet, és a fennálló tőketartozásuk is csökkenni fog.
Nem beszélt arról, hogy konkrétan milyen árfolyamon kellene majd a bankoknak forintosítani a devizahiteleket, ám az árfolyamveszteségen osztozniuk kell a bankoknak és az adósoknak. Azt is hozzátette: ha az állam akar, részt vállalhat a banki veszteségek kompenzálásában.
Rogán Antal arról is beszélt, hogy a Magyar Nemzeti Bank által felállítandó rossz bank a nemteljesítő hitelek névértékének 20 százalékán kellene megvásárolja ezeket az adósságokat.
Óriási botrány robbant: úgy vertek át rengeteg Visa és MasterCard kártyatulajt, hogy észre se vették
A kártérítésre azok az ügyfelek jogosultak, akik független, nem banki üzemeltetésű ATM-eknél fizettek díjat készpénzfelvételkor.








