21 °C Budapest

Várj a tankolással: 2 forinttal csökken a benzin ára

Pénzcentrum
2013. október 24. 16:45

Hétfőtől bruttó két forinttal csökkenti a MOL a benzin nagykereskedelmi listaárát, míg a gázolaj árát 4 forinttal mérsékli - tudta meg a Portfolio.hu. Mindez azt jelenti, hogy az olajtársaság a benzin literjét bruttó 380,6, a gázolajét pedig bruttó 397,7 forintért adja majd a kiskereskedőknek.

Bár az egyes kutak árképzése egymástól eltérő, az autósok nagyjából ugyanilyen mértékű változással (2 Ft-os benzinár és 4 forintos gázolajár eséssel) szembesülnek majd szerdán az állomásokon. Ez azt jelenti, hogy a benzint átlagosan 401-402 forintos, a gázolajat pedig 419-420 forintos literenkénti áron tankolhatjuk majd.

Az egy évvel ezelőtti szintekhez képest a benzin literjét 20 forinttal a gázolajét 12 forinttal olcsóbban vásárolhatjuk meg, ami a benzin esetén 4,7%-os, a dízel esetén 2,8%-os csökkenésnek felel meg.

Örülhetnek az autósok - Jó hírekkel szolgált a MOL

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 5. vasárnap
Vince
14. hét
Április 5.
Húsvétvasárnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 5. 12:33