Ragaszkodunk a boltokhoz: ilyen kevés magyar vásárolna online?

Pénzcentrum2014. július 22. 17:05

Habár a lakosság 86 százaléka rendelkezik internet hozzáféréssel, mindössze 28 százalékuk szokott rendszeresen online termékeket rendelni. A többség még mindig asztali gépről netezik, de érdekesség, hogy a második legnépszerűbb internet-elérési eszköz a mobiltelefon lett. A mobileszközök szerepe az online vásárlásban ugyanakkor egyelőre nem számottevő.

Bár Magyarországon az internet penetráció magas, az e-kereskedelem számára még bőven van fejlődési lehetőség - derül ki az eMAG, Közép-Kelet-Európa legnagyobb online kereskedőjének felméréséből . A vásárlóerő szempontjából meghatározó, 18-55 éves lakosság 86 százaléka rendelkezik internet hozzáféréssel, ám mindössze 28 százalékuk szokott rendszeresen termékeket rendelni a világhálón keresztül. Ez a vásárlási forma hamarosan nagyobb népszerűségre tehet szert, hiszen a jelenleg csak offline vásárló válaszadók 29 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szeretné kipróbálni az online vásárlást. A magyarok 45 százaléka vásárolt már elektronikai vagy informatikai terméket online áruházból.

KATTINTS! Ez most csak átverés, vagy tényleg fillérekért lehet a neten vásárolni?

Terjednek az okostelefonok és tabletek

A megkérdezettek 61 százaléka asztali számítógépen, 57 százaléka mobiltelefonon, 55 százaléka notebookon, 17 százaléka pedig táblagépen keresztül éri el a világhálót. Az internetezők többsége nem elégszik meg egy eszközzel - 36 százalékuk kettőt, 16 százalékuk hármat, 9 százalékuk pedig négyet is használ a fent felsoroltak közül, ami kiválóan szemlélteti az okostelefonok és tabletek terjedését.

Ugyanakkor a mobileszközök szerepe az online vásárlásban egyelőre nem számottevő: a vevők fele asztali számítógépen, 37 százaléka pedig notebookon keresztül adja le rendelését, miközben mobiltelefonról 5 százalékuk, tabletről pedig 3 százalékuk vásárol. Ez a szám várhatóan dinamikus növekedésnek indul a közeljövőben, hiszen a webáruházak látogatói egyre nagyobb arányban érkeznek mobilról - az eMAG esetében ez például meghaladja a 21 százalékot. Okostelefonról a látogatók több mint 17 százaléka, táblagépről pedig több mint 4 százaléka érkezik.

KATTTINTS! A magyar webshopok trükkjei: így húznak le vásárláskor


"Az online kereskedelem számára nagy kihívást jelentenek a mobileszközök. A felhasználók egyre több időt töltenek online mobiltelefonokon és tableteken, ám még nem tudatosult bennük, hogy vásárlásra is lehet ezeket használni. A kereskedőkön is múlik, hogy mennyire sikerül olyan mobil felhasználói környezetet teremteniük, amelyben a vásárlók kényelmesen és biztonságosan adhatnak le rendelést" - mondta Iulian Stanciu, az eMAG ügyvezető igazgatója a felmérés kapcsán.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

 

Címkék:
vásárlás, mobiltelefon, számítógép, online,