Bajba kerülhet Atlantic City, az Egyesült Államok második legnagyobb szerencsejáték központja. A város 28 éves töretlen növekedés után tavaly először kénytelen volt a látogatók (és bevételek) csökkenésével szembesülni, az idei év pedig várhatóan minden korábbi borús elképzelést alulmúl majd.
Az idei év első 11 hónapjában az időarányos bevétel 6,7 százalékkal csökkent. 2007-ben 5,7 százalékkal mérséklődött a szerencsejátékokból származó jövedelem, miközben a látogatók száma 34,5 millióról 33,3 millióra olvadt. A kaszinók nyakába az utóbbi két évben válogatás nélkül zúdult a baj. Először a dohányzást tiltották be az épületekben 2007-ben, majd környező államok is engedélyt kaptak, hogy nyerőautomatákat üzemeltessenek. Idén növekvő munkanélküliség és a rekordszámú ingatlan-végrehajtási eljárás tartotta vissza az embereket attól, hogy könnyelműen eljátsszák a fizetésüket.A felmérések szerint az utóbbi két évben a játékosok száma kaszinónként eltérő mértékkel, de körülbelül 25 százalékkal csökkent. A játékok száma még nagyobb visszaesést ért meg: nagyjából 50 százalékos zuhanást. És ez komoly baj a profi játékosoknak, hiszen senki nem szállít nekik újabb elnyerhető összegeket, kénytelenek esténként egymással megküzdeni a napi betevőért. A bevételek csökkenése persze nemcsak a kaszinóknak és az ott lebzselő, hivatásszerű szerencsejátékosoknak, de New Jersey államnak sem tesz jót. Az idei év első hat hónapjában 1,2 milliárd dolláros hiánnyal kellett szembesülnie az állam lakóinak és a kormányzó Jon Corzine szerint ez az összeg 2010-re elérheti az ötmilliárd dollárt is.
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!
Óriási bírságot kaphatnak a népszerű boltláncok: keményen lecsapna a kormány az online értékesítésre
A brit kormány az online alkoholértékesítés szigorítását mérlegeli, miután komoly aggályok merültek fel a legnagyobb szupermarketláncok internetes értékesítési gyakorlata miatt.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







