30 °C Budapest
Closeup hands of woman calculating finance household with calculator on desk at home, girl checking bill for saving and planning expenses, debt and loan, tax and accounting, business and financial.

Ezek most a legmenőbb befektetések itthon: jól jár, aki ebbe rakja a pénzét?

2024. február 9. 09:27

A csalások száma jelentősen visszaesett az online rendszer bevezetése óta, a legtöbb ügyfél pedig PMÁP-ban tartja a kincstári megtakarítását.

Nagymértékben visszaesett a csalási kísérletek száma azóta, hogy bevezették az új online platkormokat az Államkijncstárnak - árulta el a Portfolionak adott interjújában Bugár Csaba, a Magyar Államkincstár elnöke. Elmondta még, hogy az ügyfélkapus számlanyitás bevezetése óta több mint a duplájára nőtt azok száma, akik ezt a módszert választják - több mint 70 százalékuk él vele.

Az elnök azt is elárulta, hogy a kincstárnál átlagosan 8,5 millió forintos állománnyal rendelkeznek az ügyfelek, de vannak olyanok, akik több milliárd forintnyi befektetéssel bírnak.Az állampapírok megoszlásáról azt mondta: a prémium állampapírból van a legtöbb.

Az ügyfelek portfóliója egyénenként változik. Én az összes állományunk megoszlását tudom megmondani: a PMÁP teszi ki az állomány közel 57 százalékát, a DKJ közel 11 százalékot, a MÁK (magyar államkötvények) közel 8,5 százalékot, a BMÁP 5,77 százalékot, az EMÁP 6,6 százalékot, a Babakötvények kicsit több, mint 4 százalékot, a MÁP+ pedig 3,27 százalékot

- mondta Bugár Csaba.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. augusztus 28. 14:16
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, 2026. júniusi gyorstájékoztatója szerint a teljes munka...
MEDIA1  |  2026. augusztus 28. 10:56
A Magyar Lapkiadók Egyesülete a TISZA álláspontja ellenére is fenntartja a Független Közmédia Testül...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 28. 08:00
A hűtési lánc a világ élelmiszer-ellátásának egyik legkarbonigényesebb eleme: a világ áramfelhasznál...
KonyhaKontrolling  |  2026. augusztus 28. 07:44
Az utóbbi években a forint elég sokat vesztett az értékéből, így a korábbi általános pozícióm, hogy...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 29. szombat
Beatrix, Erna
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. augusztus 29. 12:34