31 °C Budapest
állampapír, Forrás: Magyar Állampapír Facebook

Rohamosan nőnek a hozamok: egyre több magyar menti ide a pénzét az infláció elől

MTI
2022. november 2. 17:02

Hozamemelkedés mellett értékesített 3 és 6 hónapos diszkont kincstárjegyet keddi aukcióján az Államadósság Kezelő Központ.

A heti rendszerességgel tartott 3 hónapos diszkontkincstárjegy-aukción az ÁKK 20 milliárd forintért vitt piacra állampapírt. Az elsődleges forgalmazók 42,0 milliárd forintnyi ajánlatából az ÁKK, megemelt értékesítéssel, 27,0 milliárd forintot fogadott el. Az aukciós átlaghozam 13,26 százalék volt, 12 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál. Pénteken a 3 hónapos lejáratra a másodpiacon 11,35 százalékos referenciahozam alakult ki. A 3 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama 2022 elején 3,04 százalék volt, 2021 elején 0,31 százalék, 2020 elején 0,01 százalék volt.

A heti rendszerességgel tartott 6 hónapos diszkontkincstárjegy-aukción az ÁKK 15 milliárd forintért vitt piacra állampapírt. Az elsődleges forgalmazók 15,6 milliárd forintnyi ajánlatából az ÁKK, csökkentett értékesítéssel, 12,0 milliárd forintot fogadott el. Az aukciós átlaghozam 13,31 százalék volt, 19 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál. Pénteken a 6 hónapos lejáratra a másodpiacon 12,90 százalékos referenciahozam alakult ki.

Címlapi kép: Magyar Állampapír

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. június 24. 12:11
A legjelentősebb hazai kommunikációs szakmai szervezetek példaértékű együttműködésében elkészült az...
Kiszámoló  |  2025. június 21. 14:41
Eddig az önsegélyező pénztárakban (vagy egészség és önsegélyező pénztárakban) volt egy 180 napos vár...
Holdblog  |  2025. június 21. 09:14
Fight or flight - ez lett a jelenkor egyik legnagyobb dilemmája. Küzdjünk tovább (magyarul: éljünk t...
Összkép  |  2025. június 20. 12:07
A globális gazdasági és geopolitikai környezet gyökeres átalakuláson megy keresztül, ezzel pedig új...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. június 24. kedd
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?