13 °C Budapest

Sok, vagy kevés? Ennyit keresett egy év alatt az átlagmagyar

2019. december 30. 08:33

Javult a háztartások jövedelmi helyzete és nőtt a fogyasztás is tavaly; az egy főre jutó éves bruttó jövedelem 2018-ban elérte az 1 millió 815 ezer forintot, 10,4 százalékkal volt magasabb, mint 2017-ben - írta hétfői számában a Világgazdaság a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva.

Az egy főre jutó éves nettó jövedelem 10,2 százalékkal nőtt, 1 millió 432 ezer forint volt 2018-ban. A reáljövedelmek összege 7,2 százalékkal nőtt 2017-hez képest.

Az egy főre jutó bruttó jövedelem Budapesten a legmagasabb, 2 millió 335 ezer forint, míg a legalacsonyabb az Észak-Alföld régióban, ahol ugyanez 1 millió 559 ezer forint volt 2018-ban. A különbség ugyanakkor 1,5-szeresre apadt az előző évben mért 1,6-szeresről.

Emelkedett a háztartások fogyasztása is, az egy főre jutó éves összes személyes célú kiadás 1 millió 223 ezer forintot tett ki tavaly, 10,6 százalékkal haladta meg az előző évi összeget. Az átlagos, 2,8 százalékos fogyasztói áremelkedés mellett a fogyasztás reálértéken 7,5 százalékkal bővült. A legnagyobb mértékben a kultúrára és szórakozásra fordított kiadások emelkedtek, ezt a vendéglátás- és szálláshely-szolgáltatási tételek követték. A lakásfenntartás és a háztartási energia terén mérsékelt növekedés mutatkozott - olvasható a Világgazdaságban.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. április 15. 06:00
Április hatodikán kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
MEDIA1  |  2026. április 14. 18:13
Mostantól beengedik azokat az előadóművészeket, akiket eddig nem.
Bankmonitor  |  2026. április 14. 17:03
Jelentős TISZA győzelemmel zárult a választás, az eltelot pár nap alatt pedig már bizonyos szempontb...
Holdblog  |  2026. április 14. 16:54
Miért erősödik így a forint? Miért örülnek a piaci szereplők ennyire az új magyar kormánynak? A vála...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 15. szerda
Anasztázia, Tas
16. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?