-6 °C Budapest

Rengeteg budapesti pénzváltó került bajba: óriási a sokk

2019. július 23. 20:28

Tucatnyi, a fővárosban legálisan tevékenykedő arab pénzváltó húzta le a rolót az elmúlt időszakban - értesült az Index. 

A jelenségsor mögött részben az áll, hogy az MKB Bank megszüntette a pénzváltókkal fennálló ügynöki szerződéseit, az információt a bank is megerősítette. A döntés nem csak arab pénzváltókat érint.

A nagypénzű kínaiakkal szoros üzleti kapcsolatban álló arab pénzváltók közül egy ismert szír pénzváltó rossz időszakot zárt, a banki szerződésfelmondás mellett a hatóság is rászállt, állítólag több százezer eurót foglaltak le tőle egy razzia során. A hasonló ügyeknek és a pénzmosás elleni jogszabályok szigorodásának is lehet némi köze a bankok óvatosabbá válásához.

Pénzváltó körökből származó információk szerint a jegybank tavaly novemberi, három bankra kiszabott közel 30 millió forintos bírsága (az egyik az MKB, a másik két takarékszövetkezet volt), illetve annak utóélete vezetett az MKB döntéséhez. A pénzváltó piacon ma már csak néhány bank működik, ezek ügynökeként működnek a pénzváltó cégek, egyre kisebb számban. 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. január 7. 16:54
A Médiafórum Egyesület visszahozta a Minőségi Újságírás Díj pályázatot, amelynek célja a kiemelkedő...
Bankmonitor  |  2026. január 7. 14:54
Tiszta lappal, de felfűtött talajon indul a személyi kölcsönök piaca a rekordévet záró 2025 után. Mi...
Holdblog  |  2026. január 7. 09:44
A piaci kockázatok mintha elhomályosulnának, pedig több nagy, évtizedes trend tört meg, elég csak az...
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 5. 19:14
Nézegettem ma a részvényeim árfolyamát, és a Comcast elég furcsa volt, nagy réssel esett január máso...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 8. csütörtök
Gyöngyvér
2. hét
EZT OLVASTAD MÁR?