A vagyonosok külföldi befektetései nem tőkemenekítést, hanem tudatos kockázatkezelést jelentenek: az egymilliárd forintos határnál meghúzott vagyonadó nem állítaná meg a folyamatot.
Hiába nyit egyre több értékesítési pontot az államkincstár, a magyarok még mindig a bankoknál veszik meg az állampapírokat - írja a Világgazdaság.
Az elmúlt években egyre több értékesítési pontot nyitott a Magyar Államkincstár (MÁK), 2013-ban 10, 2014-ben 24, 2015-ben szintén 24, idén pedig már 25 helyen kezdték meg a működést. Ennek célja, hogy a lakosság ingyenes számlákra vásárolhasson állampapírokat. Ezeken a pontokon- Közel 4 ezer értékpapírszámlát,
- 12 ezer Start-számlát és
- Kétezer TBSZ-t nyitottak az ügyfelek.
Ennek ellenére az állampapírok többségét még mindig a bankokon keresztül veszik a magyarok, a MÁK számláin mindössze a forgalom tizede zajlott tavaly.
NEKED AJÁNLJUK
Ráébredtek a kőkemény igazságra a magyar fiatalok: tömegével teszik ide a pénzüket, jó lóra tesznek?
Az öngondoskodási piacot átalakító új szabályok nagymértékben növelték a termékek rugalmasságát.
Tényleg kivezethetik az ötforintosokat? Elképesztő javaslat érkezett: Varga Mihálynál pattog a labda
Az elinflált ötforintosok kivezetését és az ötvenezres címlet bevezetését szorgalmazzák.
FRISS HÍREK
Több friss hír
PC BLOGGER & PODCASTER
Portfolio Checklist
2026. április 10. 16:40
Media1
2025. december 2. 13:23
Összkép | 2026. április 11. 00:20
Holnap választások lesznek Magyarországon, a 2026-os kampány időszaka szomorú képet fest Magyarorszá...
MEDIA1 | 2026. április 10. 21:31
A hirado.hu-ra egyetlen tudósítás sem került fel, pedig a YouTube szinte felrobban, annyira sokan né...
iO Charts | 2026. április 10. 19:56
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Megbicsaklott a Visa és a Mastercard részvény árfolyama. Pedig, h...
Bankmonitor | 2026. április 10. 13:32
A legtöbbünk szerint túl drága a bankolás Magyarországon, mégsem lépünk. Ha a számlaköltségek kerüln...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 11. szombat
Leó, Szaniszló
15. hét
Április 11.
A Parkinson-kór világnapja
Április 11.
Debrecen napja
Április 11.
A magyar költészet napja
Ajánlatunk
-
Milliárdokkal támogatjuk a fontos társadalmi célokat (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Évente akár 30 millió adagra is elegendő élelmiszert mentünk meg a rászorulóknak (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
Megtakarítás legolvasottabb
2
3
4
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. április 11. 06:04

Pénzcentrum | 2026. április 10. 19:01

Agrárszektor | 2026. április 11. 06:03





