A pénzintézet szóvivője szerint égnek a vonalak a Deutsche Bank ügyfélszolgálatain, mióta Angela Merkel kancellár-asszony bejelentette a német betétbiztosításra vonatkozó állami rendeletet. A vonalak másik végén lévő brit betétesek egytől-egyig arra kíváncsiak, hogy külföldi állampolgárokra is vonatkozik-e garancia?
A kétségbeesett brit betétesek többsége élni kívánt a német betétvédelmi program adta lehetőségekkel, de úgy tűnik egyelőre csalódniuk kell. A Deutsche Bank szóvivője elmondta, hogy a bejelentést követően semmilyen tájékoztatást nem kaptak a részletes feltételrendszerről. Hiába árasztották el őket telefonhívásokkal, nem tudtak érdemi információt adni az érdeklődőknek.
A britek azt szerették volna megtudni, hogy rájuk is vonatkozik-e a német betétvédelmi program, mert akkor tömegesen választanák a német számlanyitást a maradék pénzük megmentése érdekében. A helyzet jelenleg rendkívül zavaros, ha ki is terjesztik a külföldiekre a rendeletet, azok akkor is egy hosszú procedúra elé néznek.
A számlanyitás szabályai Németországban meglehetősen szigorúak. Az ügyintézést csak személyesen lehet lebonyolítani valamelyik német bankfiókban és a személyazonosság igazolása mellett a pénzmosási törvénynek megfelelő nyilatkozatokat is meg kell tenni. Amennyiben a pénz ingatlan, vagy autó eladásából származik, akkor be kell mutatni az adásvételi szerződést. Ha egy másik számláról vezetik át a pénzt, akkor banki információra vagy a korábbi bankszámlakivonatok bemutatására van szükség.
Nemcsak a forint szárnyal: az kaszált ma nagyot, aki ebbe fektette a pénzét a Budapesti Értéktőzsdén
A részvénypiac forgalma 23,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








