35 °C Budapest

Te még fizetsz a bankolásért? A többség már nem!

Pénzcentrum
2007. augusztus 27. 10:30

Az American Bankers Association megbízásából készített legfrissebb felmérés szerint a megkérdezettek 52%-a egyáltalán nem fizet banki díjakat, mely érték 9 százalékponttal magasabb a 2006-os aránynál.

Az 1000 fős mintán végzett felmérést évente készítik el, most július 24-26 között került erre sor. A kutatás célja, hogy a fogyasztói trendekről adjon egy hiteles pillanatképet.

Az ABA illetékese a legfrissebb adatokat a következőképpen kommentálta: "A banki ügyfelek tudatos vásárlók, akik valós szükségletük, az ár és a kényelem szempontjait mérlegelve hozzák meg döntéseiket, így minimalizálják a banki szolgáltatásokért fizetett díjaikat."

A "Mennyire becsüli havi bankköltségeit?" kérdésre adott válaszok megoszlását az alábbi grafikon szemlélteti.

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. augusztus 10. 11:54
Nem azért kell biztosítást kötni, mrt extrém helyzetekbe kerülsz, vagy kockázatosan élsz. A komoly b...
Holdblog  |  2026. augusztus 10. 11:25
HOLD After Hours Balásy Zsolttal és Pekár Dáviddal Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD Af...
MEDIA1  |  2026. augusztus 7. 21:18
Váratlan pillanatokkal zárult a Partizán Elemző című műsorának legfrissebb, pénteki adása, melynek v...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 7. 08:00
A városi hőségnek évente 350 ezren esnek áldozatául. Két friss kutatás egybehangzó eredménye szerint...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 10. hétfő
Lőrinc
33. hét
Augusztus 10.
Lusta nap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. augusztus 10. 12:34