Az elmúlt hetekben nem alakult ki tartós trend a magyar részvénypiacon, a magyar részvényindex továbbra is a 22.500-as szinttel harcol. A nemzetközi piacokon már elkezdődött a gyorsjelentési szezon, a pozitív hírek hatására az amerikai és európai tőzsdeindexek tovább emelkedtek.
November elején a hazai tőzsdén jegyzett társaságok is publikálják negyedéves számaikat. Ez pozitívan hathat a magyar részvénypiacra. Felfelé a BUX esetében ellenállás a 22.500-as, a 22.900-as és a 23.300-as szint! ! Az év utolsó két hónapjában 23.300 felett ismét elindulhat felfelé a piac. Csak egyedi részvényekben gondolkozzunk! Korrekció esélye alacsony (21.900/21.300).
Év végéig 7-9%-os emelkedésre számítunk. A vezető papírokat jelenleg 6 hónapon túli befektetőknek ajánljuk. Figyeljük az egyes papírok napi forgalmát!
VÉTEL: MOL 20.500 környékén, OTP 7.200 környékén
TARTÁS: EGIS, RICHTER
ELADÁS: MTELEKOM 960 környékén (továbbra is tisztázatlan az osztalék kifizetése!)