Súlyos természetvédelmi problémára figyelmeztetnek Sándorfalva és Szeged között: az elmúlt napokban tömegesen pusztultak el mocsári teknősök a Sándorfalvi úton.
Döbbenetes videó készült a Tiszáról: eltűnt a víz java, már az elsivagosodás jeleit látni
Rendkívül alacsony a Tisza vízállása, a szakemberek szerint a vízgyűjtő területeken szinte semmi tartalék nincs. A helyzet kritikus, az elsivatagosodás jelei már most láthatók!
A Kirándulások, Időjárás YouTube-csatornáján megjelent egy videó, amely a Tisza jelenlegi rendkívül alacsony vízállását mutatja be. A felvételek a Körös-toroknál készültek, ahol a helyzet már-már az elsivatagosodás jeleit mutatja.
A videó készítője személyesen is szemügyre ment ki a helyszínre, ahol megállapította, hogy míg tavaly ilyenkor több méter magas vízoszlop borította el a területet egy árhullám következtében, addig idén alig találni vizet a meder alján. A helyzet javulására semmi remény, hiszen az előttünk álló időszakban sem várható árhullám, mivel kiadós csapadék nincs a láthatáron.
A legnagyobb probléma azonban az, hogy a vízgyűjtő területeken a hóban tárolt vízkészlet csupán az ilyenkor szokásos mennyiség 1,5%-a, ami azt jelenti, hogy a klasszikus tavaszi zöldár idén jó eséllyel elmarad. Ez ugyanakkor nem zárja ki egy későbbi árhullám lehetőségét, hiszen egy csapadékosabb időszak – hasonlóan a tavalyi Boris ciklonhoz – még hozhat változást.
A videó készítésekor a Csongrádnál mért vízállás -140 cm volt, és a várakozások szerint március első heteiben sem lesz lényeges változás, így továbbra is rendkívül alacsony vízszinttel kell számolni a Tiszán és mellékfolyóin.
Összedőlt egy bontás alatt álló négyemeletes épület Székesfehérváron: egy ember a romok alatt rekedt
Súlyos baleset történt Székesfehérváron: egy bontás alatt álló, négyemeletes épület részben összeomlott, egy ember pedig a romok alatt rekedt.
Világraszóló magyar siker: a legnevesebb brit utazási magazin is rajong ezért a két hazai úti célért
Újabb jelentős nemzetközi turisztikai elismerés érkezett Északkelet-Magyarország számára. A brit Wanderlust Magazine 2026-os Travel Green List válogatásába Miskolc és Tokaj-hegyalja is bekerült.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








