MTI • 2024. október 7. 20:31
Augusztusban a várakozásoknak megfelelő mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben az Eurostat, az Európai Unió statisztikai hivatala hétfői jelentése szerint.
Az Eurostat nem végleges adatai szerint augusztusban az előző havihoz képest a szezonálisan kiigazított kiskereskedelmi forgalom volumene 0,2 százalékkal nőtt az euróövezetben és 0,3 százalékkal bővült az EU-ban.
Az euróövezetben az élelmiszerek, italok és dohánytermékek kiskereskedelmi volumene 0,2 százalékkal, a nem élelmiszertermékeké pedig 0,3 százalékkal volt magasabb a júliusinál, miközben az üzemanyagok értékesítése 1,1 százalékkal emelkedett.
Az Európai Unióban az élelmiszerek, italok és dohánytermékek kiskereskedelmi volumene 0,1 százalékkal, a nem élelmiszertermékeké 0,3 százalékkal volt magasabb a júliusinál, miközben az üzemanyagok értékesítése 1 százalékkal emelkedett.
Az előző hónapban, júliusban a kiskereskedelmi forgalom volumene az euróövezetben stagnált, az EU-ban 0,1 százalékkal nőtt egy hónap alatt.
JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az egy évvel korábbihoz képest augusztusban naptári kiigazítással a kiskereskedelmi forgalom indexe az euróövezetben a várt mértékben, 0,8 százalékkal nőtt, az EU-ban pedig 1 százalékkal emelkedett.
Magyarország is jól teljesített
Korábban a Pénzcentrum is beszámolt róla, hogy augusztusban Magyarországon is bővült a kiskereskedelem - a szektor forgalmának volumene a nyers adat szerint 3,2, naptárhatástól megtisztítva 4,1%-kal bővült az előző év azonos időszakihoz képest.