3 °C Budapest
Tőzsdei vagy devizakereskedési grafikon grafikus koncepcióban, amely alkalmas pénzügyi befektetésekhez vagy gazdasági trendek üzleti célokra. Vektoros illusztráció.

Remek hetet zárt a magyar tőzsde: rekordzárás is, emelkedés is volt

2024. június 23. 20:00

Növekvő forgalomban emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX pénteken történelmi csúcson, 70 378,92 ponton zárt, 842,36 ponttal, 1,21 százalékkal magasabban mint egy héttel korábban.

A részvénypiac forgalma a héten 55,49 milliárd forint volt az előző heti 45,08 milliárd forint után, a vezető részvények a stagnáló Richter kivételével erősödtek. Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, hogy a BUX a héten ismét áttörte a 70 ezer pontos szintet, és a hét végére is efelett maradt.

A héten céláremelés érkezett az OTP-re, a lengyel PKO 16 095 forintról 18 917 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás változatlanul tartás - írták az összefoglalóban. Kitértek arra is, hogy a Richter a héten bejelentette, hogy felvásárolta a belgiumi székhelyű BCI Pharma-t, amely nőgyógyászati kutatásokat végez. A tranzakció értéke 12 millió euró, amelynek kifizetése a következő évek során teljesítendő fejlesztési mérföldkövekhez kötött.

Az Equilor felidézte, hogy saját részvény vásárlási programot jelentett be a Magyar Telekom. A társaság június 19-26. között összesen legfeljebb 24 milliárd forint értékben fog saját részvényt vásárolni, a beszerzendő részvények maximális száma 225 818 026 darab, amely a teljes kibocsátott részvénymennyiség 23 százaléka. A tranzakciókat a Budapesti Értéktőzsde rendes kereskedésében hajtják végre. 

A héten a vezető részvények közül a Magyar Telekom árfolyama 2,14 százalékkal emelkedett, a papír pénteken 1052 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 15 milliárd forintot. A Mol árfolyama a héten 0,99 százalékkal emelkedett, a részvény pénteken 2850 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 8,8 milliárd forintot tett ki.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az OTP részvények árfolyama a héten 2,11 százalékkal növekedett, pénteken a papír 17 640 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 22,78 milliárd forint volt. A Richter árfolyama nem változott, 9300 forinton zárt pénteken, a részvény forgalma 6,3 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 6406,60 ponton zárt, ami 1,66 ponttal, 0,03 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 14. 06:00
December ötödikén kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
Összkép  |  2025. december 13. 13:59
A magyar élelmiszeripar a változékony körülmények, az erős vevői nyomás és az ágaztara jellemző alac...
Holdblog  |  2025. december 13. 12:35
Zentuccio Japánba látogatott, és eléggé megdöbbent azon, amin látott. Nagyon magas minőség, egyedülá...
iO Charts  |  2025. december 13. 10:01
A Wise pénzügyi szolgáltató bemutatása A Wise PLC (korábban TransferWise) 2011-ben jött létre London...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 14. vasárnap
Szilárda
50. hét
December 14.
Advent (3.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 13. 19:20