Manual workers measuring steel parts in factory

Ezt nem teszik ki az ablakba: nem nőtt akkorát az ipari termelés, mint sokan várták

2023. január 9. 11:32

A múlt év novemberében az ipari termelés volumene 0,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 0,8 százalékkal emelkedett.

A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok  szerint az előző hónaphoz mérten 0,7 százalékkal csökkent az ipari kibocsátás - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A legnagyobb súlyú járműgyártás, valamint a villamos berendezések gyártása jelentősen bővült, ugyanakkor a feldolgozóipari alágak többségében, köztük a számítógép, elektronikai, optikai termék, illetve az élelmiszer, ital és dohánytermékek gyártásában csökkent a termelés. A termelés tavaly az első tizenegy hónapban 6,0 százalékkal nagyobb volt, mint 2021 azonos időszakában.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 10. 21:14
A júliusi Top 10 első helyezettje. Minél többet nézem, annál jobban tetszik.CégismertetőAz Accenture...
MEDIA1  |  2026. július 10. 19:21
Szeleczky Ádám médiaszakember, műsorvezető és producer lett a Duna csatornaigazgatója. Emellett krea...
KonyhaKontrolling  |  2026. július 10. 07:45
Az egyik pénzügyekkel (és befektetésekkel) foglalkozó Facebook csoportban megjelent egy írás, miszer...
Bankmonitor  |  2026. július 10. 07:19
Márton 44 éves, kétgyerekes családapa, aki mindig arra készült, hogy egy autóbaleset vagy egy munkah...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 11. szombat
Nóra, Lili
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?