Váratlanul érte a községeket a városok eredményes lobbija, hogy januártól a tervezettnél több köztisztviselőt foglalkoztathassanak, mivel a létszámnövelést a 11 ezer főnél kisebb települések kárára hajtják végre - írja a Népszava hétfőn.
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke aggályosnak látja a Belügyminisztérium által kialakított változtatást, amely szerint a megyei városoknál nőne, a 2000 és 11 000 fő közti községeknél pedig csökkenne az önkormányzati létszám, miközben a fővárosi kerületek változatlan létszámkerettel működnének január 1-től.
Schmidt Jenő szerint - a járási hivatali átszervezéssel összefüggésben - mintegy 2300 érintett kistelepülésen bénulhat meg januártól az önkormányzati feladatellátás, ráadásul az átállásig alig három hét van hátra.
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
-
Új városnegyed születik Angyalföldön: a befektetők már rá is ugrottak
Rózsahegyi Zsanettet, a Láng Negyed projektvezetőjét a barnamezős beruházásról kérdeztük.
-
Videó: ez történik a Rossmann 20 milliárdos központjában, mielőtt feltöltik a polcokat
Így dolgoznak a félautomata rendszerek a háttérben.
-
A fiatalok döntöttek: ezt várják el egy bankszámlától (x)
A Gránit Bank friss elemzése szerint a Z generáció számára a feltétel nélküli díjmentesség, a virtuális bankkártya és a piaci középárfolyamon történő devizaváltás jelentik a legnagyobb vonzerőt bankszámla-választáskor.
-
Több, mint 70 kuponnal érkezik a SPAR új kuponakciója (x)
Akár a nyaralásra készülsz, akár a nyári szünetet szeretnéd egyszerűbben és kedvezőbben megoldani, most érdemes figyelni a SPAR új kuponakciójára.







