Sokan eladják az állami "ingyen" tűzifát

2013. december 13. 09:05

Bár a kormány idén megduplázta a szociális tűzifára szánt állami támogatást, a jogosult önkormányzatok csaknem 40 százaléka egyetlen fillért sem kért - írja a Magyar Nemzet.

A cikk szerint az igénylést elmulasztók között sok hátrányos helyzetű kistelepülés van. A lapnak nyilatkozó polgármesterek szerint tűzifa van, de azért meg kell dolgozni, az ingyen összeaprított, házhoz szállított fát ugyanis sokan eladják.

Tűzifa támogatásra a Belügyminisztérium adatai szerint 2872 önkormányzat volt jogosult, de csak 1760 nyújtotta be igényét.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Olimpiai világnap
EZT OLVASTAD MÁR?