31 °C Budapest

Naperőmű épülhet a magyar nagyvárosban: családok ezreit látná el

2013. augusztus 21. 09:03

Egy rekultiváció alatt álló területen húzna fel egy hatalmas napelemmezőt egy német cég hazai leányvállalata Pécsen - olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.

A Sybac a belvárostól néhány száz méterre építene 7 megawattos naperőművet, ami nagyjából kétezer család éves fogyasztását fedezné. Lévai Béla, a társaság ügyvezetője a lapnak elmondta, hogy a beruházás nagysága függ az uniós forrásoktól és attól, hogy a szolgáltatóval milyen, az áram átvételére vonatkozó megállapodást tudnak kötni.

A vállalat nemcsak a Dunántúlon terjeszkedik, az Alföldön is több munkájuk elindult augusztusban - derül ki a cikkből.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 25. csütörtök
Vilmos
26. hét
Június 25.
Vitiligo világnapja
Június 25.
Barlangok napja
Június 25.
Tengerész világnap
EZT OLVASTAD MÁR?