24 °C Budapest

PSZÁF vs. MÁV: összeesküvés-elmélet 2.0

Pénzcentrum
2008. április 8. 08:00

Botrány nélkül zajlott le a tavalyi kötelező kampány. Nem függesztett fel senkit a Felügyelet és a GVH sem buktatott meg karteleket. Azonban a múlt hét pénteken felpezsdült az állóvíz és egy PSZÁF határozat kapcsán ismét a figyelem központjába került a MÁV Biztosító Egyesület. Puskaporossá vált a levegő a két szervezet között, főleg mióta a MÁV bejelentette, a határozat ellenére sem függesztik fel a tevékenységüket. Kiss Bálint véleménye az, hogy egy lejárató akció folyik ellenük, míg a Felügyelet szerint tartalékhiányról van szó. Mától azonban az alkuszok sem kínálják a MÁV termékét, betartva ezzel a határozatot.Azonban a kérdés elsősorban nem az, hogy jogos-e a felfüggesztés, hanem az, hogy figyelmen kívül hagyhatja egy piaci szereplő a PSZÁF határozatát?

A "botrány" múlt hét pénteken pattant ki, mikor is április 8-tól visszavonásig felfüggesztette a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a MÁV Általános Biztosító Egyesület kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) termékének terjesztését. A PSZÁF kötelezte a biztosító egyesületet tartalékhiányos kgfb állománya átruházásának előkészítésére. A határozat szerint a felfüggesztés alatt az egyesület továbbra is jogosult, s köteles a már meglévő kgfb-állomány kezelésére, azaz a már meglévő szerződéseken alapuló biztosítási tevékenység végzésére.

2008. április 7-ét követően azonban kgfb-szerződésre vonatkozó ajánlatot már nem fogadhat el. Emellett a PSZÁF kezdeményezte a biztosító első számú vezetőjének és vezető biztosításmatematikusának felmentését.

A felfüggesztés és az állományátruházás indoka az egyesületnél meglévő állomány tartalékhiánya, amely hosszú távon veszélyezteti az intézmény biztonságos működését.

A MÁV válasza

A Felügyelet álláspontját elutasította a MÁV vezetője és kijelentette, hogy nem függesztik fel a tevékenységüket. Ez azért is kiváltképp érdekes, mivel a Bit értelmében köteles a határozatban foglaltakat végrehajtani. Majd ezt követően megtámadhatja azt.

Kiss Bálint,szerint egy lejárató akció folyik az egyesület ellen, amelyet nagy piaci szereplők kezdeményeztek, mivel a MÁV nem volt hajlandó bekapcsolódni az aktív kárrendezésbe.

Az egyesület vezetője elmondta, nem jogerős a határozat, mivel azt nem kapták meg időben, tehát betartaniuk sem kell.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Kitart a Felügyelet

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) munkanapon kézbesíti a határozatot, melyet a MÁV Biztosító szabályszerűen át is vett - mondta el kérdésünkre Binder István, a PSZÁF szóvivője. A határozatban szereplők szerint a kötelezettségek április 8-tól lépnek életbe, így még korai volna jóslatokba bocsátkozni, hogy az egyesület valóban eleget tesz-e ennek, ez ma reggel ki fog derülni,

A határozatban foglaltak szerint az egyesületnek két lehetősége van, vagy rendezi a fennálló tartalékhiányt, vagy pedig június 30-ig biztosítja a kgfb-állomány átruházását, melyről folyamatosan jelentenie kell a PSZÁF-nak. Az első ilyen jelentést az átadás-átvételről április 15-ig kell megtenni.

Amennyiben a biztosító egyesület megtagadja a szankciók végrehajtását, abban az esetben a PSZÁF további eszközöket alkalmaz majd (hogy miket, azt nem árulták el). Binder István kiemelte, hogy mindezt a Felügyelet a teljes ügyfélkör biztonságának szavatolása érdekében teszi meg.

Sok minden kiderül tehát a mai napon, várjuk mind a MÁV Biztosító, mind pedig a Felügyelet reakcióit.

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. június 15. 17:16
Tovább csökkentek a bankközi kamatlábak, a 10 éves futamidejű BIRS értéke 4,88 százalékra süllyedt a...
MEDIA1  |  2026. június 15. 16:59
A Mediaworks Hungary újabb rendkívüli közleményt juttatott el a Media1-hez, amelyben bejelenti néhán...
Holdblog  |  2026. június 15. 09:03
A SpaceX ma már nem egyszerűen rakétagyártó cég, hanem sokak szemében az emberiség jövőjének egyik l...
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 14. 06:00
Június elsején kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket gy...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 16. kedd
Jusztin
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 16. 08:17