A gatyája is ráment az építkezésre: sokat bukott a megasztár

Pénzcentrum2011. május 19. 16:58

Családi háza építésével igencsak meggyűlt a baja a volt megasztárnak. Az építkezésre a gatyáját is ráfizette, ugyanis lassan tripla annyiba került, mint azt eredetileg eltervezte.

"Elkezdtünk építkezni vidéken, Budapesttől körülbelül harminc percre, de már nagyon megbántam ezt a döntést. Rengeteg időmet veszi el és idegileg is teljesen felőröl, hiszen lassan tripla annyiba kerül, mint ahogyan azt eredetileg terveztük." - nyilatkozta a Napiász Online-nak Pápai Joci.


A Megasztár második szériájának középdöntőse hozzátette: "Semmi nem úgy jött össze, ahogyan szerettük volna, de már nincs sok hátra. Ha minden jól megy, akkor két héten belül befejezzük és végre birtokba vehetjük a házat, beköltözhetünk."

A végén mindig többe kerül?

A tapasztalatok azt mutatják, hogy egy építkezés mindig többe kerül, mint ahogy azt előzetesen elterveztük, azonban ennek nem minden esetben a tapasztalatlanság, szakmai tudás hiánya, vagy az ész nélküli spórolás az oka. Gondoljunk csak bele, hogy amikor csak kenyérért ugrunk be a boltba, hányszor fordul elő velünk, hogy egy egész teli szatyorral lépünk ki az üzletből.

Egy építkezésnél is hasonlóan viselkedünk, sok embert elsodor a lendület, és észre sem veszi, hogy a végén jóval többet költött el, mint azt az elején tervezte. Ebben az esetben azonban a többletköltségnek jól megfogható műszaki tartalma van, így igazából csak hosszú távú befektetésünk értékét növeltük.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Természetesen a legrosszabbul akkor járhatunk, ha már az előkészítéskor megspóroljuk a szakértő, például építész, belsőépítész segítségét. Azonban érdemes mérlegelni, hogy a tervezői díj akár egyetlen jól meghozott szakmai döntéssel megtérülhet. Az építkezés előkészítő fázisában ajánlott a végleges tervváltozat alapján tervezői költségbecslést készíttetni, majd ez alapján árajánlatokat kérni. Ha ezek alapján az építkezésre szánt összeg elegendő, felelősen vághatunk bele a kivitelezésbe, amely során ajánlott szintén szakértő, például műszaki ellenőr segítségét igénybe venni - mondta el a Pénzcentrum.hu-nak Nagy Zsolt építészmérnök.

Spórolás ész nélkül

Szintén nagy probléma, hogy az építkezés tervezésekor túlzottan alulbecsüljük a felmerülő munkák költségét. Sokan ilyenkor azzal követik el a legnagyobb hibát, hogy a piacon kapható lehető legolcsóbb termékeket veszik meg, nem figyelve azok műszaki paramétereire. A későbbi építési hibák jelentős része abból adódik, hogy rossz minőségű, vagy nem az adott beépítésnek megfelelő anyagokat választunk. Az emiatt adódó későbbi javításokra pedig végül a gatyánk is rámehet - osztotta meg lapunkkal tapasztalatait az építészmérnök.

Címkék:
pápai joci,