7 °C Budapest
Home budget, family finance with piggy bank

Ebbe teszik most a pénzt az élelmes magyarok: vajon mit tudhatnak?

MTI
2025. április 17. 14:33

Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

Az ÁKK 20 milliárd forintért vitt piacra 3 éves, 20 milliárd forintért 5 éves és 15 milliárd forintért 10 éves lejáratú államkötvényt. A 3 éves kötvények aukcióján az elsődleges forgalmazók 24,7 milliárd forintnyi ajánlatából, a meghirdetett mennyiségnek megfelelően, 20,0 milliárd forintot fogadott el az ÁKK. Az aukciós átlaghozam 6,63 százalék volt, 1 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakultnál. A szerdai másodpiaci referenciahozam a 3 éves lejáratú kötvényekre 6,64 százalék volt. 

Az 5 éves kötvények aukcióján az elsődleges forgalmazók 51,6 milliárd forintnyi ajánlatából, megemelt értékesítéssel, 30,0 milliárd forintot fogadott el az ÁKK. Az aukciós átlaghozam 6,74 százalék volt, 10 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál. A szerdai másodpiaci referenciahozam az 5 éves lejáratú kötvényekre 6,79 százalék volt.

A 10 éves kötvények aukcióján az elsődleges forgalmazók által ajánlott 19,5 milliárd forintból, a meghirdetett mennyiségnek megfelelően, 15,0 milliárd forintot fogadott el az ÁKK. Az aukciós átlaghozam 7,07 százalék volt, 7 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál. A szerdai másodpiaci referenciahozam a 10 éves lejáratú kötvényekre szintén 7,09 százalék volt.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 12. 08:52
Bognár Tibor a 2010-es években egy ideig a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapnál (MTVA)...
iO Charts  |  2026. április 11. 15:38
Ez a legjobb részvénykereső A fiscal.ai egy olyan részvényszűrő szolgáltatás, amelyet mesterséges in...
Holdblog  |  2026. április 11. 11:08
A világ és társadalmaink akut szétesését kvantitatíve is alá tudom támasztani. A bizalomhiány ára ma...
Összkép  |  2026. április 11. 00:20
Holnap választások lesznek Magyarországon, a 2026-os kampány időszaka szomorú képet fest Magyarorszá...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 13. hétfő
Ida
16. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 12. 21:33