4 °C Budapest
Man holding hands of baby walking towards ball. Mid adult woman is sitting on carpet. Happy family is spending leisure time together.

Fontos változás a családi pótléknál: mindenkit érint, aki kapja a juttatást

2022. december 8. 13:13

Korábban érkeznek a januárban esedékes családtámogatási ellátások a jogosultak bankszámlájára, postai kézbesítés esetén pedig lakcímükre. Így viszont karácsony után legközelebb csak február elsején jön majd pénz a családoknak.

Korábban érkeznek a januárban esedékes családtámogatási ellátások - tudatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára csütörtökön a Facebookon.

A decemberi családtámogatási ellátások - az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően - idén is karácsony előtt megérkeznek a jogosultak bankszámlájára, postai kézbesítés esetén pedig lakcímükre - írta Hornung Ágnes.

Az előrehozott utalással érintett családtámogatási ellátások közé tartozik a családi pótlék, a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) és a gyermeknevelési támogatás (gyet). Bankszámlára december 22-én, lakcímre pedig december 22-én vagy 23-án érkezik meg a pénz. Az ellátások kifizetése legkésőbb december 23-ig megtörténik - közölte az államtitkár, hozzátéve: a családtámogatási ellátások előrehozott utalása körülbelül 1 millió 180 ezer családot érint.

2023-ban az első családi pótlék utalás februárban lesz, úgyhogy a családoknak érdemes gondolni a januárra is, amikor nem utalják a juttatást - hiszen az már karácsony előtt megjött.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2025. december 11. 14:50
A lakáspiac Otthon Start lázban ég, de nem szabad megfeledkezni a sima, piaci lakáshitelekről sem. A...
Holdblog  |  2025. december 11. 11:35
Plusz egy év, plusz egy évnyi HOLD After Hours és HOLDBLOG. És plusz egy kérdőív, már hagyomány, hog...
MEDIA1  |  2025. december 11. 11:31
Hadházy Ákos szerint vélhetően azért kellettek a 4iG Műsorszóró Infrastuktúra Kft. eladásából szárma...
iO Charts  |  2025. december 10. 10:01
A startupokról már rengeteget írtam, nyilván ezen befektetések végső célja a startup exit. Ez egyált...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 11. csütörtök
Árpád
50. hét
December 11.
Nemzetközi hegynap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?