16 °C Budapest

Alig gondoskodik valaki a gyermekéről: nem sok Babakötvény fogy

MTI
2017. március 31. 08:31

Az idén januárban és februárban több Start-számlát nyitottak a szülők, mint a tavalyi első két hónapban, de a Babakötvény még nem érte el korábbi népszerűségét - írja a Világgazdaság.

A tavalyi 3588-hoz képest idén az első két hónapban 4288-an nyitottak Start-számlát a Magyar Államkincstárnál, ebből 267 más pénzügyi intézményből átvitt számla volt. Míg 2011-ben csaknem minden második gyereknek megnyitották a számlát most csupán minden negyedik-ötödik kisbabáról gondoskodnak így.

Az államkincstárnál 2012 októbere óta futott fel a Start-számla program, azután került az intézmény monopolhelyzetbe, miután a piaci hitelintézetektől megvonták az új számlák nyitásának jogát. Február végével az államkincstár 119 ezer Start-számlát vezetett, a bankoktól eddig 8877 számlát vittek át.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2023. június 2. 19:24
Az állami médiavállalat dühös hangú közleményben erősítette meg a Media1.hu csütörtöki, tegnapi cikk...
Összkép  |  2023. június 2. 18:33
A 10-es években folytatódott a korábbi évtized népességfogyása, az elmúlt 20 évben összességében 594...
Bankmonitor  |  2023. június 2. 17:46
Jobban figyelsz a vagyontárgyaid biztonságára mint a saját testi épséged megőrzésére? Miért? Amit ed...
Holdblog  |  2023. június 2. 14:13
HOLD After Hours. Évadzáró kihelyezett adásunkban négy sort küldtünk a pályára, akik a nekik leginká...
Súlyos: az 1-3 éves gyerekek negyedének vannak félelmei különböző ételektől

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.

Megdőlt a 120 milliós közösségi finanszírozási rekord – itt az EU-s pénzek utódja? (x)

Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.

Balogh Petya: Önmagunkkal versenyzünk, és van hova fejlődni (x)

Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.

Szemet vetett erre a szektorra Balogh Petya: 50 ezerért még te is a cégtársa lehetsz

A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.

NAPTÁR
Tovább
2023. június 3. szombat
Klotild
22. hét
KONFERENCIA
Tovább
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Portfolio Balaton Business Forum 2023
Együtt a régió szereplői
EZT OLVASTAD MÁR?