Sok CIB Bank ügyfél számláján a biztonságot szolgáló, alacsonyabb alapértelmezett limit helyett napi 200 millió forintos átutalási korlát lehet érvényben, amelyet soha nem igényelt.
Augusztus közepétől, ha jóhiszeműen más zónában indítanak mobilparkolást az autósok, mint amelyben állnak, már nem büntetik meg őket - írja a Népszabadság.
A kerület- vagy parkolási zónahatárok nehéz helyzetbe hozták korábban az autósokat, mert a fővárosi parkolási rendszer nem tudta kezelni az átparkolásokat - vagyis ha a sofőr megvette ugyan a jegyét, de nem a megfelelő területre. Sok olyan hely van ugyanis Budapesten, ahol az út két oldala különböző kerületekhez vagy másik parkolótársasághoz tartozik. Így ha valaki véletlenül az utca túloldalán vette meg a jegyét, előfordulhatott, hogy rossz zónabeli jegyért fizetett. Így pedig a jegyvásárlás ellenére is öt-hatezer forintos büntetést kapott.
Ez a helyzet változott meg augusztus közepétől: a zónahatároknál meghatározott türelmi távolságon belül a különböző társaságok ellenőrei akkor is látják eszközeiken az autós elindított parkolását, ha azt a szomszéd kerület zónájában tette meg. Az még nincs megoldva, hogy ilyenkor a parkolás díja ahhoz a kerülethez fusson be, amelyiket illeti, a rendszert ehhez még finomítani kell.
Brutális vagyonon ül a 100 leggazdagabb magyar: ennyi pénze van Mészáros Lőrincnek, Csányi Sándornak
Egy év alatt 14 százalékkal, 12 579 milliárd forintra nőtt a száz leggazdagabb magyar vagyona
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







