Pénzcentrum • 2011. július 10. 12:02
Hiába nyerte meg a Való Világot és ezzel 12 millió forintot, hiába keres kijövetele óta milliókat Alekosz, mégsem hajtja felesleges kiadásokba magát. Szerinte még mindig olyan szerényen él, ahogy a hírnév előtt, és ezen nem is óhajt változtatni senki kedvéért. De ő vajon hol tudná fialtatni a pénzét?
Az egykori biztonsági őr a valóságshowban rendre spórolási tehetségével hencegett. Ezen képességét a kinti életben is kamatoztatja: "Nem is érzem szükségét annak, hogy költekezzek. Az utóbbi időben a legnagyobb kiadásom egy cipő volt, tizenkilencezer forintért vettem." - mondta a Borsnak Alekosz. Az egykori villalakó elmondta, amíg nem érzi stabilnak anyagi helyzetét nem is fog nagyon költekezni, de jó érzéssel tölti el a tudat, hogy megtehetné.
De vajon lehet-e ennyi pénzből gondtalan életet teremteni? - ennek járt utána a Pénzcentrum.hu.
Alekosz nem kevés indulótőkével rendelkezik, hiszen nyert 12 millió forintot. Ráadásul még egy darabig a keresetére sem lehet panasza . A valóságshow győztese ugyanis lapértesülések szerint bruttó 325 ezer forintot keres egy alig két órás "műsorral. Ahhoz azonban, hogy a jövőjét megalapozza, márt most fontos döntéseket kell meghoznia. A legfontosabb talán az, hova tegye a pénzét.
A legjobb megoldás erre a problémára a tartós befektetési számla (TBSZ) lehet. Ha ide teszi a pénzét, akár teljes adómentességet is élvezhet, ha legalább 5 évig nem nyúl hozzá. Ha három év után töri fel számláját, akkor a (2011-től 16 százalékos adókulcs helyett, ami a szuperbruttósítás miatt valójában idén 20,3 százalékos terhet jelent) 10 százalékkal kell adóznia hozamai után.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A konstrukció lényegében mindenki számára előnyös, hiszen még ha időközben szükség is van a pénzre, Alekosz akkor sem lesz hátrányban a normál befektetési számlához képest. Az idei felhalmozási időszak december 31-én zárul, Alekosznak így érdemes lehet igyekezni a számlák megnyitásával, vagy a már élő számlákra történő befizetésekkel. Jövő év januárjától ugyanis az idén megnyitott számlákra további pénzt már nem lehet tenni, de új számlát minden évben lehet nyitni.