Alig győzzük követni a betétbiztosítással kapcsolatosan tett miniszteri kijelentéseket: Veres János napokban megfogalmazott első álláspontja szerint nem volt szükség a 6 milliós határ megemelésére, majd kicsivel később már az EU pénzügyminiszterei által hozott döntéshez igazodva jelentősen megemelkedne a határ, de teljes védettségről szó sem volt, ezidáig...
A pénzügyminiszter tegnap bejelentette, hogy szerdától a magyarországi bankbetétek is teljes védettséget élveznek.
A kormány javaslata szerint az Országos Betétbiztosítási Alap által biztosított összeghatárt a jelenlegi 6 millióról 13 millió forintra emelnék, és eltörölnék az egymillió forint feletti 10%-os önrészt is.
A javaslatról ötpárti egyeztetés a parlament dönt, a miniszter reményei szerint már hétfőn. A parlamenti menetrend a teljeskörű állami garancia azonnali hatálybalépését nem befolyásolja. A bankoknak nem írnak elő azonnali, csak fokozatos feltöltési kötelezettséget az OBA-ba. (Amennyiben az alap forrásain túlmenő beavatkozásra kerül sor, akkor az csak közpénzből történhet.)
Brutális vagyonon ül a 100 leggazdagabb magyar: ennyi pénze van Mészáros Lőrincnek, Csányi Sándornak
Egy év alatt 14 százalékkal, 12 579 milliárd forintra nőtt a száz leggazdagabb magyar vagyona







