A hazai utazási irodák a nyári szezonban nem teljesítettek valami jól, és a télre sem várnak kirobbanó érdeklődést. A háztartások ugyanis a leggyakrabban az utazásokon spórolnak, amin az sem segít, hogy sokszor hihetetlen akciókkal próbálkoznak az irodák - írja a Világgazdaság.
A nyári spórolások miatt a charterjáratok kapacitása 10-15 százaléka csökkent. Ez részben annak is köszönhető, hogy sokan korábbi szokásukat megváltoztatva idén repülő helyett autóval indultak útnak. A hagyományos üdülési célpontok mellett, mint Görögország, Spanyolország és Olaszország, egyre inkább hódítanak az olcsóbb utazások, mint Bulgária.
Az utasok a legjobb ár-érték arányú utakat keresik, idén Egyiptom bizonyult a sláger úti célnak. A télre szintén nem várnak javuló forgalmat, mivel a magyarok a nyugati gyakorlattal ellentétben általában csak egyszer mennek nyaralni. Az egyik utazási iroda vezetője azt is elmondta, sokan azért halasztják el a téli utazásukat, mert tartanak az adóhatóság vagyonosodási vizsgálatától.
-
Nem az AI veszi el a munkánkat (x)
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








