2 °C Budapest

Hamisított pénzügyi felügyelet

Pénzcentrum
2008. január 28. 09:00

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete Figyelemfelkeltő közlemények rovatában egy olyan feketelistát olvashatunk, amelyen kiderül, melyek azok a befektetési vállalkozások, melyeknek nincs engedélye, esetleg a megadott címen nem található meg az adott társaság - tudósít a Napi Gazdaság.

Akad olyan cég, amely mindössze egy Jimmy Rhode nevű ügyvédből áll, aki telefonon keresi fel a potenciális befektetőket, s egy Costa Rica-i biotechnológiai cég (amely valószínűleg szintén fantomcég) részvényeit próbálja eladni. Több olyan társaság is feltűnik a listán, amely valaha normálisan működött, később azonban visszavonták engedélyét, ám ez nem zavarta őket a továbbműködésben. A Lenox International és még jónéhány cég talált ki magának nem létező felügyeleti szervet.

A Gregory & Krest nevű vállalkozásról a Man-szigetek hatósága azt írta, hogy a társaság azt hirdeti magáról, hogy székhelye Észak-Afrika és Kenya között található, a megadott cím pedig nem létezik. A PSZÁF listáján összesen 186 név található, melyek nagy részét más európai országok szervezetei jelentették be. A nálunk leleplezett vállalatok száma még az egy tucatot sem éri el, róluk nagyrészt 2003-2004-ben hoztak határozatot.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 17. 20:40
Vészhelyzet az állatkórházban címmel érkezik egy új, saját gyártású állatos doku-reality.
Bankmonitor  |  2025. december 17. 10:14
A legtöbb fiatal már nemcsak a mindennapi kiadásokra koncentrál pénzügyeiben, hanem tudatosan szeret...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 16. 16:20
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. december 16. 13:47
Idén befejezem az alapkezelést, amit bő 25 éve kezdtem el. Én indítottam el az ország első abszolút...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 18. csütörtök
Auguszta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 17. 20:57