Azon félelmeket igyekszik eloszlatni az egészségbiztosítási reform koncepciója, hogy a tb-járulékokat lefölözik a magánbefektetők, mivel a várhatóan ezen a héten a kormány elé kerülő törvényjavaslat szerint a profit mértéke csupán 2 százalék lehet - tudta meg a Világgazdaság.
Egyelőre nincs még lefektetve, hogy a januárban megyénként megalakuló egy-egy, míg Pest megyében négy (összesen 22) egészségpénztár magántulajdonosai (akik kisebbségben lehetnek csak az állam 51%-os részesedése mellett) mikor vehetnek ki először nyereséget a pénztárból. Az viszont már eldöntött, hogy a 22 pénztár kisebbségi tulajdonjogának az értékesítését azonnal meghirdetik. A jelentkező befektetők szakmai előminősítése után bizottság dönt majd arról, hogy ki vehet részt a 49 százalékos tulajdonszerzés árlicitjén.
A lap információi szerint a lakosonkénti "kikiáltási minimumár" 5-10 ezer forint lehet. Mivel a minimális pénztári tagság kezdetben 500 ezer fős lehet, az ennél kisebb lélekszámú megyékből legalább kettőben kell tulajdonjogot szerezni. A fővárosban és Pest megyében létrejövő négy kassza tulajdonát (ezekre 700-700 ezer lakos jut) különböző befektetők vásárolhatják csak meg.
A VG úgy tudja: a törvényjavaslatban azt is előírták, hogy a kasszáknak - az esetleges veszteséges működés miatt - szavatolótőkét kell garantálniuk, és ehhez mint pénztártulajdonosnak az államnak is hozzá kell járulnia.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 1 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 23 029 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 23 274 forintos törlesztőt (THM 14,56%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Fontos az is, hogy a tb-járulék fejében nyújtott egészségügyi ellátások díját a díjtételbizottság állapítja meg, amelyben a pénztárak mellett részt vesznek az orvosi szakmák képviselői, valamint a pénzügyminiszter és az egészségügyi miniszter, akinek egyetértési joga lesz. Jogszabályban határozzák meg az egyes egészségügyi ellátások igénybevételi és nyújtási szabályrendszerét, amelytől csak fölfelé lehet eltérni, ez pedig megteremti a kiegészítő biztosítások piacának alapját. A lényeg az, hogy mindenkit ugyanúgy kell ellátni, csak a járulékos szolgáltatásokban lehet eltérés.
Megjegyzendő az is, hogy a kórházi várólistákat majd az egyes kasszáknál található várólisták váltják fel, ezeket az Egészségbiztosítási Felügyelet ellenőrzi. A felügyelet az egyes orvosi beavatkozások várólistáiból országos átlagot képez, és amely kasszánál ez a lista hosszabb az átlagosnál, ott intézkedik. Ennek oka: nem engedi meg, hogy a gyógyítás halasztása árán próbáljon nyereséges lenni egy-egy pénztár.

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- Titkos orosz fegyverraktárra bukkantak az ukránok
- Többenetes videó egy indai híd összomlásáról
- Szentpétervárról erősítene az FTC
- Félelmetes drónhadsereget építenek az ukránok
- Novák Katalin: Magyarország legfontosabb problémája, hogyan tud erős szuverén országként megmaradni
- Márton Gréta: ez az ezüstérem már most szépen csillog
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


