3 °C Budapest

Lesz-e újabb csúcs?

Pénzcentrum
2006. szeptember 18. 09:30

Új csúcsra törtek a garantált alapok augusztus hónapban. Az új konstrukciók jegyzésének köszönhetően több mint 50 milliárd forint áramlott ezekbe a termékekbe.

Új csúcsra törtek a garantált alapok augusztus hónapban. Az új konstrukciók jegyzésének köszönhetően több mint 50 milliárd forint áramlott ezekbe a termékekbe - írja a Világgzadaság.

Ezzel immáron 242 milliárd forintot meghaladó vagyonnal rendelkeznek, ez azt jelenti, hogy a hazai piac több mint 10 százalékát teszik ki a garantált befektetési alapok.

Az elmúlt hónap száguldását nagymértékben befolyásolta a kamatadó miatti félelelem. Ebből adódik a kérdés, hogy megismételhető-e ez a nagyarányú tőkebeáramlás, vagy lassúl-e a folyamat?

A hazai alapkezelők nem változtatnak eddigi gyakorlatukon és több hazai pénzintézet ebben a hónapban is bocsát ki új alapokat. Igaz, az augusztusi csúcs után némi visszaesésre kell számítani, de a felfelé ívelő folyamat töretlen marad - vélik a szakemberek.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. december 24. 15:51
Boldog, meghitt karácsonyt kívánunk mindenkinek! A HOLD-csapat. The post Boldog karácsonyt kívánunk...
Bankmonitor  |  2025. december 23. 11:24
Részletesebb statisztikai adatok jelentek meg az Otthon Start hitel első 100 napjáról. Ebből már ért...
MEDIA1  |  2025. december 23. 07:04
Felmondott Tibay Gábor, a nemrég tulajdonost váltott, kormányközelbe került bulvárlap egyik főszerke...
MNB Intézet  |  2025. december 22. 16:07
A mesterséges intelligencia körüli hype áldozata lett az akadémiai integritás: egy szenzációsnak tűn...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 25. csütörtök
Karácsony, Eugénia
52. hét
December 25.
Karácsony 1. napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?