A háztartási szektor legfeljebb kétéves lejáratú betéteinek átlagos kamatlába kismértékben emelkedett, míg a két éven túli lejáratú betétek átlagos kamatlába összetétel-változás következtében csökkent - áll az MNB jelentésében.
A látra szóló betétek átlagkamatlába 2006. júliusban 7 bázisponttal 2,73%-ra módosult. Az éven belüli lejáratra lekötött betétek átlagkamatlába 44 bázisponttal 5,65%-ra; az éven túli, legfeljebb 2 éves lejáratra lekötött betétek átlagos kamatlába 28 bázisponttal 6,89%-ra emelkedett; a két éven túli lejáratra lekötött betétek átlagos kamatlába pedig összetétel-változás miatt 28 bázisponttal 3,83%-ra csökkent. A lekötött betétek új szerződéseinek értéke júliusban 693,2 milliárd forintot tett ki, amely 100,5 milliárd forinttal magasabb az előző havi értéknél.


LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A háztartások éven belüli lekötésű eurobetéteinek átlagos kamatlába 9 bázisponttal 2,29%-ra; a látra szóló és folyószámlabetéteké pedig 2 bázisponttal 0,76%-ra módosult. Az éven belüli lejáratra lekötött betétek új szerződéseinek értéke 8,3 milliárd forinttal 81,7 milliárd forintra csökkent.

Rengeteg magyar fektette ide a pénzét: most látszik csak igazán, mekkora bukta lehet belőle 2026-ban
Az egyik magyarázat szerint a kriptokultúra nem volt hajlandó felnőni, és ez távol tartja a potenciális befektetőket.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








