39 °C Budapest

Üres a zsebed? - Egy valami mindig legyen nálad!

Pénzcentrum
2006. január 19. 09:53

Radu Obreja, a Visa Europe magyarországi üzletfejlesztésért felelős alelnöke szerint ez a valami a bankkártya, a cég legfrissebb adataiból is jól látszik ugyanis, hogy a jövő a készpénz nélküli társadalomról szól.

 

A Visa Europe 2005-ös pénzügyi összegzésében a Visa kártyák számának 10.5%-os növekedéséről számolt be a szeptemberig tartó 12 hónap során. Ennek megfelelően jelenleg több mint 296 millió Visa betéti-, hitel- és kereskedelmi kártya van forgalomban.

 

A tulajdonosok 1.09 ezer mrd eurót meghaladó összegben használták vásárlásra és készpénzfelvételre kártyáikat, mely 18.7%-os növekedésnek felel meg.

 

Hazánkban a Visa kártyák száma a 2005 harmadik negyedévével záruló pénzügyi évben 6.2%-kal 2.5 millióra nőtt, az összes költés pedig 12.6%-kal, 6.6 mrd euróra emelkedett.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 5. 12:30
Ennél mocskosabb, aljasabb dolgot kollégák az elmúlt évtizedek alatt még nem csináltak, mint ez az a...
Holdblog  |  2026. augusztus 5. 09:49
Egy súlyos hőhullám a terméskiesésen keresztül megemelheti az élelmiszerárakat, visszafoghatja a gaz...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 5. 08:19
Pár hete kihirdették a felsőoktatási ponthatárokat, amivel minden évben elindul a versengés az albér...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 1. 17:04
Egész aktív lett ez a július, most egyáltalán nem igaz az, hogy a nyár az uborkaszezon. (Megjegyzem...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 5. szerda
Krisztina
32. hét
EZT OLVASTAD MÁR?