Tavasszal új élet születik az erdőkben, megérkeztek az idei vadmalacok is. A szakemberek azonban figyelmeztetnek: a malacos kocákkal való találkozás komoly veszélyt jelenthet a kirándulókra.
Megnyitotta kapuit a megújult Rosarium, azaz a rózsakert a siklósi várban - tájékoztatta a munkálatokat finanszírozó Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) az MTI-t.
A vállalat Zöld Megoldás címet viselő, környezettudatosságot elősegítő kedvezményezést támogató pályázatának keretében bővült a vár rózsakertje, az egymillió forintos fejlesztést pénteken adták át.
A közlemény szerint a Rózsakert fejlesztése magában foglalt egy madárbarát- és gyógynövénykertet, valamint egy kisállatsimogatót, mindezt a szabadban történő tanulás és pihenés érdekében.
A DDC nyolc évvel ezelőtt hozta létre a Zöld Megoldás pályázatot abból a célból, hogy forrást biztosítson olyan fejlesztések, programok finanszírozására, amelyek a Váci és a Beremendi Cementgyár környezetében élők által használt közösségi terek kiépítésére, megszépítésére irányulnak. A program indulása óta mintegy 59 millió forint támogatást nyújtott a DDC.
Ez lehetne az igazi magyar szuperélelmiszer: alig ismerik itthon, pedig kilószám teremne a kertekben
A fél világ ezt eszi, nálunk mégis alig ismerik az egymagvú tököt – itt az ideje hát, hogy foglalkozzunk vele! Hallottatok már a chayotéról?
Kiszállt az állam az idősellátásból, de ezek a magyar falvak zseniális megoldást találtak a krízisre
Civil kezdeményezések és közösségi összefogás veszi át az idősellátás feladatait több baranyai faluban – mutatja a Corvinus Egyetem és az ELTE TK friss kutatása.
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







