Korlátozhatják a tankolást, sőt egyes kutak akár ideiglenesen be is zárhatnak a következő időszakban a független benzinkutasok szerint.
A Pékszövetség előrejelzése szerint, termékcsoportonként ugyan változó, de 10-30 százalék közötti áremelésre számíthatnak a fogyasztók februártól. Kíváncsiak voltunk, a hazai áruházláncok is meglépik-e a legtöbb pékségnél évek óta halogatott árkorrekciót.
Bombaként robbant a napokban a Pékszövetség előrejelzése, miszerint februártól akár 10-15 százalékkal is megugorhat a kenyér, a zsemle és a kifli ára; a többi terméknél pedig a 30 százalékos emelés sem elképzelhetetlen. Mint arról a Pénzcentrum az RTL Klub Híradójának is beszámolt, ez a gyakorlatban például azt jelenti, hogy
A szövetség szerint a lépést több együttható is indokolja: egyrészt ágazati szintű, átfogó áremelésre évek óta nem volt példa Magyarországon; másrészt a kötelező minimálbér-emelés terheit többnyire csak áremeléssel tudják kigazdálkodni az idei évtől az érintett vállalkozások.
Na persze lesznek kivételek is; a szövetség tájékoztatása szerint ugyanis az elmúlt években is voltak olyan piaci szereplők (főként a felkapott pékségek), amelyek évről évre végrehajtottak árkorrekciót. A Pénzcentrum viszont arra is kíváncsi volt, mi újság a hazai áruházláncoknál, hiszen a legtöbb család a friss pékárut is többnyire ezekben szerzi be.
- reagálta megkeresésünkre a Spar Magyarország.
KATT! A Spar, Tesco, Lidl, ALDI, Auchan legütősebb akciói a 3. héten!
- közölte sejtelmesen az ALDI Magyarország.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- kommentálta a piaci események várható hatásait szűkszavúan a Lidl Magyarország kommunikációs vezetője.
- kommentálta a Pékszövetség prognózisát a Tesco kommunikációs osztálya.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








