Rengeteg magyar dőzsöl most keményen: kevésszer van ilyen az évben, erre költenek

HelloVidék2022. február 18. 08:15

A farsangi ünnepkör a nagyböjt előtti, mulatozással, alakoskodással és párválasztási játékokkal töltött időszak, aminek várva várt eseményei a farsangi bál és a mohácsi busójárás. Hogy jöttek létre ezek az izgalmas népi hagyományok, hogyan búcsúztatják a telet Magyarországon és más keresztény országokban? Mi várt azokra a fiatalokra, akik nem találtak párt a farsangi időszakban? A farsangi gasztronómiáról se feledkezzünk meg, ugyanis ebben az időszakban igazán aktuálisak az alkohollal készült, zsíros húsok és az édességek. A HelloVidék elárulta, hogyan készül a farsangi hangulathoz tökéletesen passzoló konyakos kacsamell, emellett hoztunk egy izgalmas, már-már rendhagyó fánkot is, ami az „ördögpirula” elnevezésre hallgat.

Az év egyik legvidámabb, népi hagyományokban gazdag időszaka nem más, mint a farsang. Habár a legtöbb népszokást az idő során elhagytuk, a mai napig rendezünk farsangi jelmezes bálokat és fogyasztjuk az időszak kedvelt finomságait, köztük a fánkot. Az ünnep egyik legérdekesebb vonása, hogy annak ellenére, hogy a keresztény országokban ünnepeljük, szinte abszolút nincs egyházi vonatkozása a szokásoknak, ezért egy időben még be is tiltották azt! A farsang a tél temetése mellett a párválasztás és a házasságkötés egyik legmeghatározóbb időszaka volt amit számos játékkal tettek izgalmassá – járjunk utána, mi történt ilyenkor!

Hogyan alakult ki a farsang és milyen hedonista ételeket lehet ilyenkor enni? Ezekre kérdésekre adott választ a HelloVidék: ha érdekel a teljes cikk, ITT elolvashatod!

Címkék:
tél, gasztronómia, gasztro, farsang, gasztronómiai,