7 °C Budapest

Újabb magyar bank emel árat: ennyivel lesz drágább az életünk

Pénzcentrum
2014. február 11. 10:58

Február 10-étől jelentősen megnőttek a bankszámlavezetési költségek az MKB banknál. Mint arról a Pénzcentrum.hu korábban beszámolt, az emelés oka elsősorban a tranzakciós illetékben keresendő - a díjemelést a törvényi előírásoknak megfelelően még novemberben bejelentették. 

A hét elejétől ideiglenesen 150 forinttal megemelte a számlavezetési díjakat az MKB Bank - hívta fel a Pénzcentrum.hu figyelmét a Bankráció.hu -tól. Így például a Kivételes számlacsomag díja 495 forintra, a Student Szolgáltatáscsomag 150 forintra, a Karrier Szolgáltatáscsomag 315 forintra, az Exkluzív Szolgáltatáscsomag 150 forintra, a Nyugdíjas Szolgáltatáscsomag 275 forintra, az Elektronikus Szolgáltatáscsomag 495 forintra, és a Napi bankkapcsolat számlavezetési díja 150 forintra nőtt február 10-től. A pénzintézet tájékoztatása szerint az emelt díjak 2016. július 1-ig lesznek érvényben.

A díjemelés kiváltó oka a tranzakciós illeték emelkedése volt - mondta el lapunk megkeresésére a pénzintézet sajtóosztálya. "Ahogyan arról az ügyfeleinket már tavaly novemberben tájékoztattuk: az MKB Bank pénzforgalmi szolgáltatásainak díjtételeiben idén februártól bekövetkező változásokat a tranzakciós illetékről szóló törvény 2013. augusztus 1-jén hatályba lépett módosítása, továbbá az ezzel összefüggésben megváltozott közteher-fizetési kötelezettség váltotta ki" - fejtette ki a bank képviselője.

A tranzakciós illeték megemelése miatt korábban több bank is módosított a költségein. Mivel a törvény szerint a tranzakciós illeték közvetlenül nem áthárítható az ügyfelekre, ezért a bankok más költségeken keresztül pótolják a kiesett bevételeket., ahogy az látható az MKB esetében is.

Az Magyar Nemzeti bank (MNB) december elején jelentette be, hogy célvizsgálatok keretében ellenőrzi, hogy a bankok az ingyenes készpénzfelvétel bevezetése miatt nem emelnek-e egyoldalúan díjaikon, jutalékaikon. Az ellenőrzött bankok között szerepel az MKB Bank is.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. március 23. 20:10
Farkasházy Mimi (Benedek Noémi) a 78. születésnapja után néhány órával hunyt el.
Bankmonitor  |  2026. március 23. 16:42
Elromlott az autó, azonnali orvosi költség ütötte fel a fejét, vagy szembejött egy kihagyhatatlan ár...
iO Charts  |  2026. március 23. 13:31
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
Holdblog  |  2026. március 23. 08:52
Hajlamosak vagyunk úgy beszélni a hazai orosz olajfüggőségről, mintha tőlünk nyugatra az országok ön...
NAPTÁR
Tovább
2026. március 24. kedd
Gábor, Karina
13. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?