Pénzcentrum • 2012. november 22. 18:02
Egyre érkeznek a levelek az árfolyamrögzítéssel kapcsolatban. Kapnak a bankok hideget-meleget is olvasóinktól. Az utolsó hónap előtt úgy látjuk szükséges tisztázni a felmerült kérdéseket, vagy a panaszokat, tapasztalatokat érdemes minél előbb közkincsé tenni. Erre azért is lehet szükség, hogy elkerüljük azt amiről egy olvasónk beszámolt. Neki 3 hónapig tartott az árfolyamrögzítés További olvasói leveleket várunk árfolyamrögzítés témában az arfolyamrogzites@penzcentrum.hu címre.
Petinek a papírokkal gyűlt meg a gondja és egy olyan dolog miatt csúszott 3 hónapot az árfolyamrögzítése, amire talán előre senki sem gondolna.
"Utólag visszagondolva a leginkább a folyamatban a legidegesítőbb számomra az volt, hogy mindennel együtt több mint 3 hónapig tartott, attól számítva, hogy minden szükséges dokumentumot benyújtottam. A háttérosztályon csak másfél hónapot állt a dolog, gondolom az egyik asztalról nehéz volt átrakni az iratokat a másikra, ezután pedig a közjegyzőkkel kellett harcot vívni, hogy egyáltalán hajlandók legyenek a dokumentumokkal foglalkozni, melyeket elmondásuk szerint nem olyan formátumban kaptak meg, ahogy azt a többi bank szokta küldeni. Én ha jól emlékszem 25 közjegyzőt hívtam fel, és így is csak annak köszönhetően találtam valakit, aki megcsinálta, hogy volt a bankban egy viszonylag magas beosztásban dolgozó ismerősöm. Szóval utólag visszagondolva nem biztos, hogy még egyszer belevágnék, legalábbis a Cib-nél. "
Nem csak a hasonló, negatív tapasztalatokat várjuk. Eszternek minden zökkenőmentesen ment, reméljük több olvasónk is hasonlóról tud majd nekünk beszámolni néhány sorban. Nagyon várjuk.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az Erste Banknál - főleg ahhoz képest, hogy maga a lakáshitel mennyi utánajárást és időt igényelt - meglepően könnyen és gördülékenyen sikerült lebonyolítanom az árfolyamrögzítést euró alapú lakáshitelemre. A banktól kapott nyomtatvány kitöltését és leadását követően három hetet kellett várni az ügyintéző jelentkezésére, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy ebben a három hétbe két hosszú hétvége (október 23. és november 1.) is beleesett. A bank ügyintézője egyeztetett a közjegyzővel, akit be is hívtak a bankfiókba, így a szerződéskötés - a kivonatolt szerződés közjegyző általi felolvasásával együtt - nem tett ki többet 20 percnél. Az ügyintéző külön kiemelte, hogy igyekeznek még a hónap közepe előtt lebonyolítani a szerződéskötést, mivel minden hónapban 15-én esedékes a törlesztés és így a novemberi szerződéskötés után decemberben már a csökkentett összeget fizethetem.