7 °C Budapest
Stock graph and chart with business candlestick. Financial static analysis with growing financial charts. Online trading, Investment, Strategy market plan, and Stock market fluctuations Concept.

Szép nap lehet a szerdai a magyar befektetők számára

2024. október 16. 09:08

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,56 pontos emelkedéssel, 74 737,11 ponton nyitott szerdán. A keddi záróértékéhez képest minimálisan erősödött. Iránykereséssel indulhat a szerdai kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) és kisebb negatív korrekció sem kizárt az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.

A BÉT részvényindexe, a BUX 308,45 pontos, 0,41 százalékos emelkedéssel, 74 736,55 ponton zárt kedden. Előző nap felülteljesítő volt a magyar tőzsdeindex - jelezte Varga Zoltán kommentárjában. Hozzátette, hogy a vezető részvények közül az OTP árfolyama 19 ezer forint közelében mozog, ellenállás 19 150 forintnál látható.

Kedden az OTP-részvények ára 60 forinttal, 0,32 százalékkal 19 010 forintra nőtt. A Richter ismét elrugaszkodott a 11 ezer forintos támaszról, árfolyamában meghatározó ellenállás 11 430 forintnál húzódik. A Richter árfolyama kedden 110 forinttal, 0,99 százalékkal 11 230 forintra erősödött.

A Mol jegyzése a 2650 forintos 30 napos mozgóátlaggal küzd, felette 2681 forintnál adódhat a következő ellenállás. A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,38 százalékkal 2652 forintra emelkedett a keddi kereskedésben. A Magyar Telekom árfolyama kilépett a csökkenő trendcsatornából, erős ellenállási szint csak 1100 forintnál látható, míg az 1060 forintos szint már támaszt jelent - írta az elemző. Előző nap a Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,38 százalékkal 1068 forintra nőtt.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. február 23. 11:09
Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete bejelentette, hogy helyettes vezetőjük, Perger István...
iO Charts  |  2026. február 23. 10:01
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
Holdblog  |  2026. február 23. 08:02
Ismert tőzsdei bölcsesség, hogy a buborékok kipukkanása általában nem akkor következik be a tőzsdéke...
Kasza Elliott-tal  |  2026. február 22. 16:53
Átnézem időnként, melyik osztalékrészvényt - amiket nem tartásra, hanem kereskedésre vettem - mikor...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 24. kedd
Mátyás
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem