KÖBE: már önálló kátyúkár biztosítás is köthető

Pénzcentrum/MTI2011. február 10. 18:02

A Közlekedési Biztosító Egyesületnél (KÖBE) mostantól önálló kátyúkár biztosítást is lehet kötni - közölte az egyesület.

Tavaly a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. szakemberei a társaság által kezelt 1 063 kilométeres szakaszon - ezek a fő- és tömegközlekedési utak - összesen 21 621 kátyút regisztráltak. Évente mintegy ezer autós kísérli meg elismertetni a közúti kátyúk okozta kárát, de mindössze a károsultak fele jut pénzhez. A KÖBE a tavalyi kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) kampányban vezette be a kátyúkár biztosítást, amit kiegészítésként lehetett kérni az egyesületnél kötött kgfb mellé, külön díj ellenében. A kiegészítő biztosítást eddig több ezren kötötték meg.

A mostantól önállóan is köthető biztosítás alapján 30 ezer forintig téríti meg a kátyúkárt a KÖBE, amely felhívja a figyelmet, hogy a kárt dokumentálni kell, legjobb, ha a károsult rendőrt hív, és fényképet készít a kátyúról, valamint a kocsiban keletkezett kárról. Amennyiben a kár meghaladja a 30 ezer forintot, azt a közút kezelője viseli.

A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) korábban szintén közleményben hívta fel a figyelmet a kátyúkárok dokumentálásának fontosságára, hangsúlyozva, hogy a kátyúról olyan fényképet kell készíteni, amely alapján a helyszín is azonosítható. A szövetség közölte azt is: a kátyú miatt kárt szenvedett autós a közút kezelőjéhez fordulhat kára megtérítéséért.

Az országos utakon keletkezett kárral a Magyar Közút Zrt.-hez, míg a településeken belüli utakon elszenvedett kár esetében a helyi önkormányzathoz kell fordulni. Kivétel Budapest, ahol a fő- és tömegközlekedési utak kezelője a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt., míg a többi út a kerületeké. Az autópályák kezelője pedig az Állami Autópálya Kezelő Zrt.

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 1 millió forintot igényelnél 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 33 952 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 33 972 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

 

Címkék:
KGFB,