Kártyatrükkök: ne a bank okozzon meglepetést !

Pénzcentrum
2008. május 17. 09:00

Ma már szinte mindenki zsebében lapul minimum egy bankkártya, sokan közülünk azonban továbbra sincsenek teljesen tisztában azzal, mire is képes a náluk lévő plasztiklap, és mire lenne érdemes odafigyelni használatakor.

A bankkártya önmagában a készpénzforgalom visszaszorításának, a készpénz helyettesítésének az egyik leghatékonyabb és legkényelmesebb eszköze. Sokan azért viszonyulnak mégis olykor negatívan a kártyákhoz, mert azokhoz különböző banki díjak kapcsolódnak, hajlamosak vagyunk azonban elfelejteni, hogy a készpénzhasználat sincs ingyen, a végső költségeket itt is a lakosságnak kell viselnie. Ha elfogadjuk, hogy a bankkártyák mára a mindennapi élet részévé váltak, akkor érdemes lenne megismerkedni az általuk kínált lehetőségekkel, és felvértezni magunkat a leselkedő veszélyek ellen. Ebben kívánunk segítséget nyújtani ezen fejezet keretein belül.

Bankkártya vagy hitelkártya? Mi a különbség?

A magyar köznyelvben a bankkártya egyértelműen a betéti (debit) kártyát jelenti, hiszen ez hosszú évekkel a hitelkártya előtt jelent meg hazánkban. A kétféle plasztik között az alapvető különbség abban rejlik, hogy míg a betéti kártya esetében saját kapcsolódó folyószámlánkon lévő megtakarításunkat költhetjük a kártyával, addig a hitelkártyás költés esetén a bank pénzét vesszük igénybe, amit később vissza kell fizetnünk.


További részletek a Net Média Zrt. gondozásában megjelent Pénzügyi Útmutató 2008-ban. Egy kiadvány, amelyből szinte mindent megtudhat a hazai piacon található pénzügyi konstrukciókról.

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. július 13. 12:11
Sokan várnak el osztrák vagy skandináv szintű állami védőhálót a nyugdíjas éveikre, de a gazdasági r...
MEDIA1  |  2026. július 13. 11:13
Az egykoron a Kurucinfónál, majd a PestiSrácoknál és a Demokratánál is tevékenykedő, korábban holoka...
Holdblog  |  2026. július 12. 10:00
Csányi Vilmos Széchenyi-díjas magyar biológus, biokémikus, etológus és Szabó László, a HOLD alapítój...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 10. 21:14
A júliusi Top 10 első helyezettje. Minél többet nézem, annál jobban tetszik.CégismertetőAz Accenture...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 13. hétfő
Jenő
29. hét
EZT OLVASTAD MÁR?