Veszélyben a Balaton? Vitáztak a vasárnapi zárva tartásról

Pénzcentrum/Index.hu2015. május 4. 17:30

Még mindig kérdéses a Balaton sorsa: egyelőre nem dőlt el, vajon mentességet kapnak-e a boltok a vasárnapi zárva tartás alól a nyári csúcsszezonban. A mai vita alapján elképzelhető, hogy nem fognak.

Április közepén a Balatoni Szövetség (BSZ) levélben fordult Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterhez, hogy a kiemelt üdülőkörzet május elejétől szeptember végéig mentességet kaphasson a kereskedelmi vállalkozások, üzletek vasárnapi kötelező zárva tartása alól.

A mai napi parlamenti tanácskozások alapján azonban egyelőre úgy tűnik, hogy a Balaton mégsem fog mentességet kapni a vasárnapi zárva tartás kötelezettsége alól. Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára szerint nincs szükség az enyhítésre, a balatoni turizmus így is szárnyal.

A parlamenti ülésen ellenvéleményeket is lehetett hallani:

Siófokon egy nyári vasárnap 20 ezer lakos mellett 250 ezer turista van, de ők nem tudnak bevásárolni.

- érvelt a a szocialista Harangozó Gábor a turisztikai övezetek vasárnapi boltbezárása alóli mentessége mellett.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A balatoni boltok zárva tartásáról egyelőre még nem született végleges döntés.

Címkék:
vásárlás, Balaton, NGM, zárva tartás,