Szörnyű tragédia a Svájcban: lavina sodort el embereket, többen meghaltak

MTI2025. május 18. 10:32

Két ember meghalt egy lavinában Svájcban, a Berni Alpokban található Eiger hegyen - közölte szombaton késő este a rendőrség.

Egy ember a helyszínen meghalt, míg egy másikat újraélesztettek, de később a kórházban meghalt. Öt ember megsérült, őket kórházba szállították - számoltak be a hatóságok.

A lavina lezúdulásának idején nyolc ember tartózkodott a területen, akik egy sítúrán vettek részt - derült ki a tájékoztatásból.

A 3 970 méter méter magas Eiger Bern egyik legismertebb csúcsa, amely Grindelwald és Lauterbrunnen turisztikai központok fölé magasodik.

 

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Címkék:
utazás, síelés, katasztrófa, svájc, , halál, világ, lavina,