Luxusnyaraláson járt Sarka Kata: ilyenről az átlagmagyar nem is álmodhat

Pénzcentrum2017. augusztus 17. 16:38

Sarka Kata Amerikában nyaralt új párjával, a milliárdos B. Istvánnal. Hajdú Péter válófélben lévő felesége magángéppel közlekedett az Egyesült Államokon belül, ahol az egyik legmenőbb luxushotelben lakott.

Sarka Kata előbb business osztályon ment Orlandóba nyaralni, onnan pedig magángéppel repült át Miamiba, ahol a Four Seasons Hotelben lakott - írja a friss Story magazin. A magángép bérlése nem lehetett olcsó mulatság, a lap információi szerint 50 ezer euro (körülbelül 15 millió forint) kibérelni egy annál kisebb gépet, mint amilyennel Kata, Hajdú Péterrel közös gyerekei és új pasija utaztak.

A Pénzcentrum rákeresett egy repülőjegyárakat összehasonlító oldalon, hogy mennyibe kerülhet egy business repjegy Orlandóba. Ha ma szeretnénk szeptember 16-i odaútra és 23-i visszaútra business osztályú jegyet venni Budapestről, az frankfurti átszállással 771 500 forintba kerül.

A Four Seasons Hotelben pedig esténként 239 dollár (62 ezer forint) a legolcsóbb szoba és 6 500 dollár (1,7 millió forint) a legdrágább lakosztály (ha ma foglalnánk, augusztus 20-i éjszakára). A költségek boncolgatásakor azonban azt sem szabad elfeljteni, hogy Sarkáék nem ketten laktak a pazar hotelben.

A hotel egyébként itt van:

 

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Sarka Kata amerikai nyaralása, a Story cikke szerint egy hétig tartott.

Mi a helyzet a magyar valóságban?

Sajnos nem mindenki engedhet meg magának olyan mesés nyaralást itthon, mint Kata. Az Európai Unió statisztikai hivatalának (EUROSTAT) adatai szerint a magyarok fele (50,7 százaléka) nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást sehova sem. Más hírek szerint pedig egy nyaralás alatt mindösszesen 130 eurót (kb. 40 ezer forintot) költenek az átlagmagyarok.

Címkék:
utazás, amerika, sarka kata, pótapu,