Durva tél várhat a magyar háztulajokra: így előzheted meg a költséges bajt

Pénzcentrum2020. november 22. 13:00

Szép lassan begyűrűzik a tél, jönnek az éjjeli fagyok, a havazás. Komoly költségeket előzhet meg az a háztulajdonos, aki rendesen felkészíti ingatlanát a téli időszakra. Sokat már nem lehet halogatni, egy hétvégét bizony rá kell szánni a felkészülésre: mutatjuk a háztulajok feladatlistáját!

Sok idő már nincs, nyakunkon a tél: a Mátrában már havazott, és az ország többi részére is megérkeztek az éjjeli mínuszok. A hideg beálltával pont itt az ideje, hogy időt szánj otthonod téli felkészítésére. Hogy semmi ne maradjon ki, összeszedtünk egy feladatlistát a legfontosabb teendőkkel!

Ne fűtsd az utcát!

Az első és legfontosabb dolog a nyílászárók ellenőrzése! Csekkold le az ablakokat, jól záródnak-e, ezt a legkönnyebben egy égő gyertyával tudod megtenni. Óvatosan mozgasd körbe a keret körül, és ha a láng táncolni kezd valahol, akkor ott bizony bejön a hideg. Ilyenkor érdemes újratömíteni az ablakot, a barkácsáruházakban lehet kapni utólagos ablakszigetelőket, nem is olyan drágán. És még egy prótipp: ha télire vastagabb függönyöket teszel fel, azok is gátolják, hogy kiszökjön a hideg. Ha az ablakokkal végeztél, ugyanezt csekkold le az ajtóknál is, és ha kell, akkor intézkedj.

Érdemes a ház tetejét is leellenőrizni, hiszen beázni sosem jó, télen meg aztán pláne!

Az ereszcsatornákat is tisztítsd ki, ellenőrizd a rögzítzéseket. Arra sem árt ügyelni, hogy hova vezeti a vizet a rendszer: ha szükséges, valamilyen csővel toldd meg az ereszt. Jó, ha nem pont az ajtó elé, vagy a fal tövébe folyik a víz, hanem kicsit távolabb a háztól. A vízórákat, és a kültéri vezetékeket is le kell szigetelni, elég drága, ha elfagynak.

Mit sem ér a jó szigetelés, ha közben valami nem klappol a fűtési rendszerben: ellenőrizd a bojlert, a cirkót, hogy tényleg rendesen működnek-e. Ne akkor szembesülj a problémákkal, amikor vacogtok a házban. A kéményt is tisztíttasd ki: év közben a madaraktól kezdve a koromig rengeteg minden le tud rakódni az év folyamán, ami igencsak tűzveszélyes lehet.

Csekkold le az otthoni szénmonoxig-érzékelőket! A készülékek csak akkor tudják megmenteni az életed, ha van bennük elem, rendesen működnek. Ha biztosra akarsz menni, akkor érdemes minden télen újat venni.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A kertben ezekre figyelj

Amennyiben nincs elég helyed, és nem tudod zárt helyre vinni a kerti bútorokat, érdemes valamilyen zsákkal, fóliával letakarni őket. Ügyelj a rögzítésre, ne vigye le a szél a takarót! Ha fémből készült bútorok is vannak, azokat érdemes a letakarás előtt szilikonnak, vagy vazelinnel bekenni, hogy ne rozsdásodjanak be.

Az útszórósót felejtsd el! árt a fűnek, károsítja a környezetet, és még a ruhákat, cipőket is tönkreteszi - a háziállatok lábáról nem is beszélve. Már a legtöbb nagyáruházban lehet venni környezetkímélő alternatívákat, de a macskaalom, vagy a kályhából, kandallóból kivett hamu is kiválóan alkalmas csúszásmentesítésre.

Fontos, hogy ha leesik a hó, ki tudj jutni a házból, az udvarból. Úgyhogy mindenképp ellenőrizd a hólapátokat, hómarókat. Ne akkor szembesülj vele, hogy borzalmas állapotban vannak a hóeltakarító eszközök, amikor igazán szükség lenne rájuk.

Címkék:
otthon, fűtés, okj, tél, kert, hideg, tűzvész, felkészítés,