Lopott bankkártyákkal jutottak készpénzhez, felismeri őket?

Pénzcentrum2010. január 28. 15:32

A BRFK VI. Kerületi Rendőrkapitánysága készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel (bankkártyával) való visszaélés bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettesek ellen. Az alábbi képeken látható férfiak másoktól eltulajdonított bankkártyákkal próbáltak meg készpénzhez jutni.

Az egyre szaporodó bankkártyával való visszaélések kapcsán néhány jótanács:

- azonnal hívjuk a számlavezetőnket és tiltassuk le a kártyánkat, ha elveszítettük, vagy ellopták tőlünk,
- a bankkártyával a kártya fizikai birtoklás és a PIN-kód ismerete nélkül is vissza lehet élni (ha egy korábbi internetes vásárlás adatai illetéktelen kezekbe kerültek, vagy egy kártyás fizetésnél a leolvasóba adatlopó eszközt tettek),
- bankkártyánk adatainkat kezeljük elővigyázatosan, a PIN-kódot tartsuk külön a kártyától.

Kártyás csalók tartják rettegésben a bankokat: a K&H és az OTP fejezte csak be a chipmigrációt

Az MNB adatai szerint 2008-ban 390 millió Ft értékben követtek el bankkártyás visszaéléseket (hamisított, vagy lopott bankkártyákkal történő készpénz felvét, vásárlás, fizetés). A rendőrség előzetes adatai szerint a visszaélések értéke 2009-re megközelítette a félmilliárd forintot.

Képek a csalókról:

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A jelenleg a rendőrség rendelkezésre álló adatok szerint 2009. augusztus 12-én az alábbi képen látható férfi más bankkártyájának felhasználásával jogosulatlan tranzakciókat hajtott végre, amellyel kárt okozott a kártya tulajdonosának.

A rendőrség tájékoztatása szerint az alábbi képen található ismeretlen elkövető 2009. szeptember 19-én 20 óra 4 perc és 20 óra 44 perc közötti időben összesen 6 alkalommal valamikor sikeresen, valamikor sikertelenül készpénzfelvételi tranzakciókat hajtott végre egy korábban eltulajdonított bankkártyával.

A VI. kerületi kapitányság kéri, hogy aki a képen látható férfiak valamelyikét felismeri, jelenlegi tartózkodási helyével, vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, hívja a 461-81-41/117 (46-117), illetve a 461-8141/127 (46-127) telefonszámot, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 06-80-555-111 "Telefontanú" zöld számán, a 107 vagy a 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.

Címkék: